Novinky

Stropkovskej hudobnej ligy sa zúčastní rekordný počet interpretov

V štvrtom ročníku Stropkovskej hudobnej ligy sa predstaví rekordný počet 83 sólových interpretov a kapiel. Hudobná liga v réžii reklamnej, produkčnej a umeleckej spoločnosti GRAND STUDIO, s.r.o., je súťaž autorskej tvorby hudobných interpretov bez žánrovej špecifikácie.

Záštitu nad aktuálnou edíciou prebral hudobník, skladateľ a producent Milan Herstek, ktorý v rámci svojho portfólia ponúkol nielen bohaté skúsenosti, ale víťaz súťaže získa právo nahrať v jeho štúdiu Leon Art album. „Prostredníctvom Roba Miklu sa do môjho života opäť vrátila hudba a keďže žijeme v jednom regióne, rozhodol som sa podať mladým talentovaným muzikantom pomocnú ruku aj takýmto spôsobom, ako je podpora hudobnej ligy. Viem totiž o mnohých dobrých hudobníkoch, ktorí by sa mohli muzikou živiť a ak bude z ich strany záujem, rád poradím, alebo odovzdám moje skúsenosti, aby produkt, ktorý vyjde zo štúdia, im pomohol pootvoriť dvere ďalej,“ vysvetľoval Milan Herstek.

Na mladých umelcov čaká desať základných kôl v termínoch: 18.11., 19.11., 02.12., 03.12., 16.12., 17.12.2011, 13.01., 14.01., 27.01., 28.01.2012. Najzásadnejšou novinkou novej edície je zmena miesta základných kôl, ktoré sa uskutočnia v hudobnom klube Holičstvo vo Svidníku. Finále je na programe 26. februára 2012 v Stropkove. Na základných kolách získa interpret od poroty odporúčanie do finále, čo však automaticky neznamená postup. Členovia poroty totiž po záverečnom kole ešte raz prehodnotia všetky vystúpenia a až potom definitívne uzavrú zoznam finalistov. Na víťaza čaká profesionálna nahrávka albumu, videoklip, webová stránka, PR servis, vecné hudobné ceny, účinkovanie na partnerských podujatiach, festivaloch a pod., nasadenie do partnerských rádií a nasadenie do sietí jukeboxov. Bonusom je Cena poroty, vďaka ktorej získa finalista (nemusí to byť víťaz) možnosť stať sa predkapelou na turné s rešpektovanou slovenskou kapelou. „Priznám sa, že počet prihlásených kapiel nás milo prekvapil. Na druhej strane to svedčí o tom, že mladí muzikanti sa nespoliehajú iba na zázrak, ale chcú o svoje miesto na hudobnom nebi zabojovať. Naším prianím bude vytvoriť v priestoroch klubu Holičstvo uvoľnenú atmosféru. Súťaž organizujeme kvôli tomu, aby sme naplnili podstatu hudby, preto na pódiu určite nesmie chýbať radosť a vášeň z hrania. Základné kolá nebudú iba o tom, že kapela zahrá jednu pieseň a pošleme ju domov. Všetci dostanú na prezentáciu adekvátny priestor, preto každému garantujeme zážitok s tým, že tí najlepší si so sebou odnesú aj nádej na postup do finále,“ uviedol riaditeľ súťaže Ľubomír Sluk.

Oficiálny rozpis základných kôl nájdu prihlásení súťažiaci na http://www.hudobnaliga.sk/sk/sutaziaci/

Text: Imrich Makó, PR a produkčný manažér

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky