NovinkyKam na koncert?

Spevák a ochranca prírody Thomas Puskailer štartuje ECO RECYKLUJ TOUR!

Obľúbený hudobník, herec a moderátor Thomas Puskailer štartuje ďalší unikátny ekologický projekt pod názvom ECO RECYKLUJ TOUR. Minulé roky odohral stovky úspešných ekologických koncertov a pre veľký úspech sa rozhodol v týchto projektoch pokračovať. Tentokrát chce žiakom a študentom priblížiť všetko podstatné o recyklácii, separácii, o zbytočných obaloch či uvedomelom nakupovaní. Thomas si od februára do júna naplánoval 28 koncertov v 25-tich mestách po celom Slovensku!

Thomas Puskailer je plný pozitívnej energie a stíha naozaj všetko. Chystá nové pesničky, koncertuje a nezabúda ani na životné prostredie. Populárny spevák sa tentokrát rozhodol všetkým ukázať ako recyklovať a separovať odpad. Pre žiakov a študentov si pripravil unikátny eko-výchovný projekt ECO RECYKLUJ TOUR, na ktoré si pozval kolegov Martina Madeja a Ondreja Antálka.

„Prepojením hudby s faktami o stave, v ktorom sa nachádza naša planéta, sa zaoberám už roky. Veľmi ma teší stále narastajúci záujem škôl po celom Slovensku, ktoré chcú  vidieť a spoznať, čo Eco tour vlastne  je. Celoročne chodíme poctivo od Bratislavy až po Michalovce. A môžem sa pochváliť tým, že projekt už po druhýkrát podporila naša vláda. Jeho význam ohodnotil a podporil záštitou minister životného prostredia László Sólymos. To je pre náš tím známkou kvality a hnacím motorom na šírenie ekoosvety v ďalších programoch. Deti aj učitelia sú vždy nadšení, máme školy a mestá, kam sa opakovane vraciame už piaty raz,“ sumarizuje Thomas Puskailer.

ECO RECYKLUJ TOUR je projekt bez časového ohraničenia a vznikol v spolupráci so Stromom života. Jeho cieľom je zábavnou formou zvýšiť enviromentálne povedomie žiakov základných škôl. Projekt je koncipovaný tak, aby postupne gradoval a držal si od začiatku až do konca pozornosť divákov. Thomas Puskailer, Martin Madej a Ondrej Antálek názornou formou približujú každú skutočnosť o recyklácii, separácii, o zbytočných obaloch, či uvedomelom nakupovaní.

„Školy sa nám stále hlásia, niekedy máme dokonca dva koncerty za sebou. Teším sa na celé Slovensko. Na turné predvádzame hodinový interaktívny program. Jeho súčasťou sú súťaže, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Na záver deti vždy potešíme autogramiádou. Veľmi sa teším z ich reakcií, máme úžasné ohlasy,“ neskrýva radosť Thomas Puskailer.

Sympatický Thomas ide v ekológii sám príkladom. Jazdí na hybridnom aute, nábytok si vytvoril z recyklovaného dreva, šetrí vodou aj elektrickou energiou a samozrejme triedi odpad.

„Napriek tomu, mnohí z nás odpad netriedia a nakupujú stále rovnaký tovar bez ohľadu na jeho dopad na životné prostredie. Ak však nechceme žiť na jednom veľkom smetisku, je na čase, aby sme si osvojili niekoľko dôležitých zásad zodpovedného správania sa,“ apeluje Thomas.

Od 12.decembera je ambasádorom projektu spoločnosť OLO. Za projekt sa postavili osobnosti Adela Vinczeová, Lukáš Latinák, Majk Spirit, Petra Polnišová, Zuzana Smatanová, Adam Ďurica či Daniel Hevier.

„Školy a učitelia nám píšu – „Jedno z najlepších predstavení, na akom sme sa zúčastnili“ alebo „Chceme sa vám poďakovať za fantastickú šou, bola názorná, pútavá, dynamická a na vysokej profesionálnej úrovni. Veľmi si ju užili nielen žiaci, ale aj učitelia…“ nadšene opisuje Thomas, pre ktorého ekológia nie je len póza, ale skutočný životný postoj. Podľa neho je možností ako žiť ekologicky naozaj veľa. „Začať treba od seba!“ dodáva.

 Koncerty sa organizujú v spolupráci so školou, ktorá zabezpečí priestor. Thomas Puskailer a jeho tím dodá skvelý program a technickú realizáciu, vrátane ozvučenia. Prihlásiť sa môžete na www.ecotour.sk alebo na info@ecotour.sk. Informácie nájdete na www.facebook.com/ecotoursk/ a www.instagram.com/ecotoursk/

ECO RECYKLUJ TOUR 2019 

15.2. – Bratislava

25.2. – Soľ

26.2. – Vranov nad Topľou

27.2. – Bystré

28.2. – Hlinné

28.2. – Banské

1.3. – Kráľovský Chlmec

4.3. – Gbely

5.3. – Nitra

6.3. – Bratislava

3.4. – Topoľčany

4.4. – Bratislava

8.4. – Nitra

9.4. – Sliač

10.4. – Zvolen

11.4. – Vranov Na Topľou

24.4. – Holíč

25.4. – Topoľčany

26.4. – Bratislava / Devín

28.4. – Nové Zámky

7.5. – Bratislava

30.5. – Klátova Nová Ves

31.5. – Šurany

28.6. – Topoľčany

29.6. – Košice

Redakciu mojamuzika informovala Nora Krchňáková.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky