NovinkyKam na koncert?

Snovonne sa v rámci európskeho turné predstaví v Čechách aj na Slovensku

Už po druhýkrát sa slovenská speváčka, skladateľka a producentka Snovonne chystá na európske turné so svojím ostatným štúdiovým albumom The Nightmare Bride. Okrem fanúšikov z Fínska, Lotyšska či Nemecka, si tak budú môcť hororovo ladenú šou vychutnať aj Slováci či Česi.

Snovonne absolvuje európske turné spoločne so svojou kapelou v zložení Samuli Tuomas Mäkelä (gitara), Peter Báleš (basgitara) a Lukáš Michálek (bicie). Na šnúre sa však predstaví i niekoľko hosťujúcich kapiel, medzi ktorými nebudú chýbať fínski Amendfoil, talianski Lunocode, českí Minority Sound a slovenskí Feelme a Hecate. Po skončení turné sa Snovonne ešte predstaví v niekoľkých slovenských mestách ako hosť súťažného festivalu Rock Me Fest.

Koncept albumu The Nightmare Bride, ktorý bol pôvodne napísaný pre divadlo, je založený na schopnosti vysporiadať sa so svojimi najhoršími nočnými morami. Vrcholný moment nahrávky, skladba Ill Will, je zároveň duetom so spevákom švédskej kapely Soilwork – Björnom Stridom. Ako bonus sa na albume nachádza aj cover verzia piesne Evil Schemer od Sick Of It All.

Snovonne dosiaľ z nahrávky zverejnila štyri videoklipy. Už 7. septembra sa jej fanúšikovia môžu tešiť na ďalší, tentokrát ku rozšírenej verzii skladby Snowhite (Freezing Skin). „Klip vznikol v spolupráci s jedným americkým múzeom, v ktorom sa nachádzajú exponáty mapujúce históriu elektroterapie, takže video bude plné elektrických kresiel, röntgenov a dokonca aj pôvodných teslových transformátorov,“ uviedla 28-ročná speváčka.

Malú ochutnávku z pripravovaného videoklipu si môžete pozrieť TU:

Snovonne – Snowhite (Freezing Skin):

http://youtu.be/p7EeVcvXO9s

Koncertné turné Snovonne – The Wedding Tour 2013:

31.08. – MMC Bikers Fest 2013, Rumunsko
18.09. – Pod Minoga, Poznaň + Amendfoil (FIN)
19.09. – Duncker club, Berlín + Amendfoil (FIN)
20.09. – Exit Us, Praha + Amendfoil (FIN), Minority Sound (CZ), Hecate (SK)
21.09. – Garage Club, Ostrava + Amendfoil (FIN), Hecate (SK)
22.09. – U Očka, Bratislava + Amendfoil (FIN), Feelme (SK)
24.09. – Latvijas 1. Rokkafejnīca, Riga + Amendfoil (FIN)
26.09. – Jack The Rooster, Tampere
27.09. – O’Hara’s Freehouse, Tampere + Amendfoil (FIN)
28.09. – Bar Backstage, Helsinki + Amendfoil (FIN)

29.09. – Suisto, Hämeenlinna + Amendfoil (FIN)
12.10. – Rock Heat Club, Arezzo + Lunocode (IT)

zdroj: Miroslav Meňhert

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky