Novinky

Skupina The Paranoid má nového bubeníka

Život je zmena a zmena je život. Svoje o tom vedia aj členovia skupiny The Paranoid, ktorí pred pár dňami zmenili bubeníka. Dlhoročného člena Pavla Buranského nahradil len šestnásťročný mladík Miloš Zaujec.

Byť členom rockovej skupiny nie je len o zábave. Sú to hlavne povinnosti,  niekoľkohodinové skúšanie, cestovanie, koncertovanie a koncertovanie a koncertovanie. Je to čas, ktorý je ťažko skĺbiteľný s rodinným životom.  A práve súlad medzi životom v skupine a rodinným životom sa stal achillovou pätou bubeníka Pavla Buranského.

 „Pavol nám otvorene povedal, že bohužiaľ nemá toľko času na našu kapelu, koľko by potreboval. Predsa len má malého syna a úplne iné starosti a záväzky ako máme my. Tak sme sa kamarátski  porozprávali a dohodli na ďalších krokoch,“ prezradil spevák skupiny The Paranoid Igor Belaj.

Pôvodne skupina hľadala iba náhradníka na tri augustové koncerty, ale potom prišiel Miloš Zaujec, ktorý svojim prístupom a hrou na bicie natoľko zaujal členov The Paranoid, že sa rozhodli, vziať ho nastálo.

„Miloša sme poznali už dlhšiu dobu z nitrianskej kapely Ranná Nevoľnosť. Prekvapil nás ako rýchlo sa naučil hrať naše skladby. Je veľmi talentovaný a pracovitý. Rozumieme si s ním ako s človekom aj parťákom,“ pochválil nového člena Igor Belaj.

Miloš Zaujec-nový bubenik The ParanoidSvoju premiéru nový bubeník absolvoval na festivale Houkání vo Vrdoch u Čáslavi v Českej republike. Kapela ho pôvodne neuviedla ako nového člena, ale fanúšikov hneď po koncerte lákalo mať s ním fotku a autogram.

„Miloš mal z koncertu veľmi dobrý pocit. Naša hudba a štýl sa mu páči. Baví ho hrať s nami, či už v skúšobni alebo na pódiu. Takže všetkým fanúšikom odkazujem, že sa majú na čo tešiť, pretože na všetkých nasledujúcich koncertoch už s nami bude hrať,“ dodal Igor Belaj.

Skupina The Paranoid pochádza z mesta Šurany. Na hudobnej scéne je od roku 2002. Jej hudba je zmesou rocku a scream metalu. Na svojom konte má dva štúdiové albumy „Posledný nádych“ (2010) a „Dva svety“ (2012). Najbližšie ich fanúšikovia budú môcť vidieť 23.8. v Brne v Bare Prygl a o deň neskôr v Námestove na Space Music Summer.

Facebook The Paranoid
https://www.facebook.com/theparanoid

zdroj: Marek Kučera

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky