Novinky

Smola a Hrušky zabili zlaté prasa v žite!

Spišská Nová Ves – Jedným zo symbolov politickej kultúry je v celosvetovom kontexte prasa reprezentujúce skupinu ľudí, ktorým sa s mimoriadnou efektivitou darí v špinavom  prostredí. Svojho času vyjadril precízne pomer síl na hospodárskom dvore spisovateľ George Orwell.  Veta „všetci sme si rovní, len niektorí sú si rovnejší“ sa stala evergreenom a práve na nebezpečenstvo plynúce z jej obsahu sa rozhodla upozorniť aj kapela Smola a Hrušky novým klipom k skladbe Prasa. „Natočili sme klip, ktorý už aj tak dvojzmyselnej skladbe dáva ďalší rozmer. Rockový refrén, kde sa spieva „Si pekná sviňa“, obrázky politikov a nenažratého burana  sú v skutočnej  harmónii ako podľa Feng Shui,“ vysvetľuje Jozef „Spoko“ Kramár, frontman kapely Smola a Hrušky.

Klip k skladbe Prasa je v poradí trinástym videom Smola a Hrušky za trinásť rokov existencie kapely. Pod režisérskou taktovkou kameramana a autora animácií Fera Škultétyho trvala jeho výroba rok a bola, rovnako ako v prípade spolupráce demokracie so slušnosťou, tŕnistá, no aj vďaka fenomenálnemu ľudovému hercovi Mirovi Gogolovi sa výsledné dielo podarilo. Ku cti Smola a Hrušky slúži, že sa nehrajú na moralizátorov, ale vtipne do klipu zakomponovali  celé politické spektrum od ľavice po pravicu. „Určite pôjdeme voliť, no bude to riadna fuška vybrať niekoho. Nechcem teda hádzať všetkých do jedného vreca, len by som rád upozornil, že na rozdiel od súkromných firiem, kde chyba jednotlivca alebo krádež končí prinajlepšom vyhodením, v politike len veľmi malo ľudí  nieslo za niečo zodpovednosť,  takže systém asi nie je ok,“ dodal Spoko.

Smola a Hrušky sa v rámci turné TOPFEST 13 ŽIVOTOV TOUR 2010 ešte predstavia:  24.11. – NITRA (Nová Pekáreň klub), 26.11. – NÁMESTOVO (Triangel pub), 27.11. – POPRAD (Rock Fabric klub).

Zdroj: Smola a Hrušky

Foto: Oliver Ondráš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky