NovinkyKam na koncert?

Slobodná Európa vstupuje do novej éry.

Prvé štvrťstoročie uzavrie októbrovými koncertmi v Bratislave. 

Slovenská punk & rock´n´rollová kultová legenda Slobodná Európa vstúpi začiatkom budúceho roka do druhého štvrťstoročia svojej existencie. Oslavy 25. výročia kapely prinesú na pulty obchodov dlhoočakávaný nový album a do hudobných klubov veľké koncertné turné.  Skalných fanúšikov, ktorí si chcú naposledy vychutnať jej aktuálny koncertný program, pozýva „Slobodka“ na svoje posledné tohtoročné vystúpenia v Bratislave.

Legenda československého undergroundu, kapela Slobodná Európa, chystá veľké veci. Po úspešnom megaturné po boku kolegov z Horkýže Slíže „sa zahriala“ na to, aby mohla v roku 2014 osláviť svoje vlastné 25. výročie na scéne. A aké by to boli oslavy bez nového albumu…         Milovníci Slobodnej Európy a jej hudby sa môžu tešiť tiež na novú dosku, ktorú Whisky a spol. pokrstia v priebehu koncertnej šnúry.

Skôr, než sa obľúbená „Slobodka“ poprvýkrát predstaví naživo s novým koncertným programom, jej priaznivci sa môžu rozlúčiť vo veľkom štýle s tým aktuálnym. A to na dvoch koncertoch v bratislavskom klube Randal 3. a 4. októbra 2013. Ako prezrádza frontman Whisky, súčasťou oboch večerov bude i premiéra titulnej skladby z pripravovanej dosky. Ako hostia nadupaných rockových šou sa predstavia spriatelené rockové partie. Vo štvrtok si zahrá ako predkapela jedna z najväčších undergroundových legiend, trenčiansky Chór vážskych muzikantov. V piatok privedie publikum do varu Hviezda – nový projekt bratislavských undergroundových legiend z kapiel Kosa z nosa a Med,  v zložení Tomáš Ďurovka (spev), Peter Prekop (basgitara), Peter Hajdin (gitara) a Vlado Wittgruber (bicie).

„Keďže o vstupenky máme zo strany fanúšikov pravidelne veľký záujem, rozhodli sme sa opäť pre 2 koncerty po sebe, ako to máme vo zvyku, aby sa lístky ušli naozaj každému,“ vyjadril sa na margo pripravovanej šou manažér kapely Miloš Oríšek z agentúry Gentle Groove Production. Ako dodal, vstupenky sú pre fanúšikov pripravené v predpredaji už teraz, a to priamo na mieste koncertov, v bratislavskom Randal Clube.

Termíny a miesta októbrových koncertov Slobodnej Európy:

3.10.    Bratislava – Randal Club  + hostia: skupina Chór vážskych muzikantov

4.10.    Bratislava – Randal Club  + hostia: skupina HVIEZDA

Viac info:

http://www.slobodnaeuropa.sk/

 zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky