Novinky

SLNKO RECORDS UKONČUJE ROK KOMPILÁCIOU, KTORÚ SI MÔŽETE STIAHNUŤ ZADARMO

Hudobné vydavateľstvo Slnko Records má za sebou opäť mimoriadne aktívny rok. Spolu 8 albumov, ktoré na rešpektovanej značke vyšlo a 3 albumy v spoločnej distribúcii, zahŕňajú silné debuty, nové tváre, známe mená, folk, hip-hop, alt-pop, orchestrálnu filmovú hudbu aj experimentálnejšie žánre. Vzorku z celého roka si už tradične môžete vypočuť na kompilácii Slnko Records 2017. Nájdete na nej z každého albumu jednu skladbu a ako celok sa dá 11 skladieb stiahnuť zadarmo.

Za uplynulých dvanásť mesiacov vyšli postupne nahrávky od Korben Dallas, Archívneho Chlapca, Tante Elze, Mariána Slávku, Tolstoys, Modrých Hôr, Bad Karma Boy, dvojíc Martin Geišberg & Daniel Špiner Shina / Slavo Solovic. K tomu sa pridali aj unikátne živé albumy od Jany Kirschner Kataríny Koščovej s Geišbergovcami.

„Bol to veľmi zaujímavý rok, niektoré kapely sa nám vydali na samostatnú cestu a ja im veľmi držím palce, aby im vydavateľský chlebíček zachutil. Zostávame však v spojení a pomáhame si, kde sa dá. Pribudli veľmi silné debuty, ktoré robím asi najradšej, ako svoju osobnú dobrodružnú cestu objavovania nového a nepoznaného a mimoriadne ma teší, keď natrafím na niečo, čo sa chytí, ľuďom sa páči a hlavne pokračuje ďalej. No a novinkou sú live nahrávky, ktorých sme zatiaľ mali pomenej, zato obidve tohtoročné sú naozaj mimoriadne vydarené,“ hovorí zakladateľka vydavateľstva Shina.

Kompiláciu Slnko Records 2017 si môžete stiahnuť zadarmo na webe vydavateľstva. Slnko Records si teraz na chvíľu vydýchne a pomaly sa začne pripravovať na album s poradovým číslom 100. Jeho koncept bude predstavený už čoskoro.

SLNKO RECORDS V ROKU 2017

Korben Dallas – Stredovek

Archívny Chlapec – Tranzit

Martin Geišberg & Daniel Špiner – V jabloňovom kraji

Tante Elze – Hmota

Marián Slávka – vLáska

Katarína Koščová & Geišbergovci – Naživo

Tolstoys – Botanika

Bad Karma Boy – Prekrásny nový svet

Jana Kirschner – Živá (2CD live)

Modré hory – Luxus clan

Shina/Solovic – Analemma

Všetky tituly nájdete na https://www.slnkorecords.sk

Kompilácia Slnko Records 2017: https://www.slnkorecords.sk/slnko-artists/slnko-records-2017

zdroj: Alexander Čerevka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky