NovinkyKam na koncert?

HEX má Zlatú platňu za album TEBE, predstaví ho na turné a berie si so sebou Silné reči!

Skupina HEX má pre fanúšikov veľa noviniek! Za CD knihu s názvom TEBE získala Zlatú platňu a s novým albumom vyráža na turné po celom Slovensku! Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados predstavia naživo skladby „Nezaspím“ a „Ľahký song“, ale samozrejme nebudú chýbať ani najväčšie pecky „Keď sme sami“, „Nikdy nebolo lepšie“ či „V piatok podvečer“. Na turné si pozvali Jána Gorduliča a jeho stand up. Nenechajte si ujsť výnimočné spojenie hudby a humoru na HEX feat. Silné reči TOUR od Prešova až po Bratislavu. HEXáci si tentokrát na turné berú elektrické gitary a sľubujú poriadny rock and roll.

Úžasná atmosféra a standing ovation! Tak vyzeral vianočný koncert skupiny HEX v Štúdiu L+S. O neskutočnú náladu sa okrem HEXákov postarali aj hostia – Ján Gordulič, Lasky, Robo Puškár, Juraj Burian, Šarkan a Bibi, Kika a Soňa z Bratislavského detského zboru. Kapela si z rúk vydavateľa – Juraja Vitéza z agentúry Clockwise, prevzala Zlatú platňu za predaj unikátneho albumu v tvare knihy s názvom TEBE.

„Dostať zlatú platňu je príjemné, aj keď treba si priznať, že žijeme v dobe, keď predaj fyzických nosičov rapídne klesá a sťahovanie hudby ho dávno predbehlo. O to je dnes ťažšie predať poslucháčovi ozajstný materiálny nosič, či už CD alebo LP. A my si mimoriadne vážime to, že sa stále nájde dosť ľudí, ktorí sú ochotní kúpiť si ten náš. Aj pre to sme zvolili formu knihy,“ konštatuje textár a gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

Album TEBE vznikal vyše dva a pol roka a skladby sa finalizovali v štúdiu SONO pri Prahe. Jedinečný album obsahuje okrem autorských skladieb skupiny HEX aj poviedku od spisovateľa Pištu Vandala. Kapela album predstaví na turné po celom Slovensku.

„Tešíme sa na hranie nových skladieb, je to vždy výzva nacvičiť štúdiový materiál do živej podoby. Niekedy musíme pieseň aj nanovo zaranžovať, aby naživo dobre fungovala. Určite odznejú „Ľahký song“ a „Nezaspím“. Zahráme aj veselú pieseň „Dievčatá“, „Srdce“ či „Tak aspoň chvíľu skús“. A nebudú chýbať ani staršie veci, ako „Madelaine“, „Vetroň“, “Nikdy nebolo lepšie“, „V piatok podvečer“ či „Keď sme sami“. Skrátka tie piesne, ktoré už zľudoveli, a ľudia si ich s nami radi zaspievajú,“ teší sa na turné spevák, skladateľ a gitarista Peter „Ďuďo“ Dudák.

Bratislavská kapela si pre fanúšikov vždy pripraví niečo nové. Aj teraz prekvapili – na turné si pozvali Jána Gorduliča a jeho stand up Silné reči.

„Bude to hlavne koncert HEXu, na ktorom budem ja ako hosť čo to vtipné rozprávať. Verím, že sa ľudia zabavia a dozvedia niečo nové o chalanoch z kapely a o ich hudbe. Verím, že to bude výnimočné spojenie hudby a humoru, kde ľudí chytia za srdce staré aj nové hity HEXu a pobavia ich moje vykecávačky. A uvidíme chalanov aj život skupiny v netradičnom svetle prostredníctvom príbehov, videí a fotografií…“ vysvetľuje Ján Gordulič.

HEXáci si naplánovali 8 koncertov od Prešova až po Humenné. Na HEX feat. Silné reči TOUR si berú elektrické gitary a sľubujú poriadny rock and roll.

„Turné je špecifické aj pre nás ako kapelu, pretože zahráme pesničky, ktoré bežne cez rok nehrávame. Berieme svoju zvukovú a svetelnú aparatúru, takže všetko znie a vyzerá na 110 percent. Stáva sa nám, že na koncerty chodia celé rodiny a to nás nesmierne teší. Je to naozaj fantastický pocit sledovať tínedžerov, keď si spievajú pesničku, ktorá vznikla ešte pred ich narodením. Ja osobne tú energiu medzi kapelou a publikom cítim úplne neskutočne a totálne ma nabíja,“ neskrýva radosť basgitarista a manažér Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Chalani si na turné berú tričká, CD a knihy TEBE, ktoré budú fanúšikom  podpisovať.

„Stalo sa nám, že po koncerte si prišli pre podpis aj 70-ročné panie a to nás vyslovene teší. Tento úzky kontakt s publikom si užívame už 27 rokov a doteraz nás neomrzel,“ uzatvára bubeník Tibor „Tybyke“ Szabados.

Nenechajte si ujsť HEX feat. Silné reči TOUR, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. Nový album kultovej kapely si môžete kúpiť na www.hex.sk a vo všetkých predajniach Panta Rhei. Informácie o skupine nájdete na http://www.hex.sk/ a  https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts

HEX feat. Silné reči TOUR 2018

5.4. Prešov – PKO

6.4. Košice – Spoločenský Pavilón

7.4. Poprad – Aqua City

11.4. Nitra – Nájomná Jednotka 210

12.4. Trenčín – Piano Club

13.4. Žilina – Dom Odborov

17.4. Levice – Športová Hala

19.4. Bratislava – MMC

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky