Novinky

ŠLEHA DÁVA NÁVOD NA ŽIVOT V NOVOM SINGLI SPÁNOK ODKLADÁM!

Neprešlo ani tak dlhé obdobie, kedy sme mali možnosť počuť niečo nové z tvorivej dielne mladej kapely Šleha. Chalani z Martina tvoria výhradne slovenské texty, momentálne si vychutnávajú živé vystúpenia, no žeby zabudli na novinky, to zasa nie. Nemyslia na pevne stanovené termíny, no ak ich nakopne život, okamžite prichádzajú s energickou novinkou akým je singel Spánok odkladám. Prijať a nechať sa zviesť šancou prebudiť myšlienky k novým zážitkom a vnímať svet ako priestor pre poznanie vlastných možností.

Nahrávanie bolo absolútne skvelé a všetko šlo bez akýchkoľvek problémov v menších zmenách v zostave. Je dôležite spomenúť, že singel Spánok odkladám je predzvesťou pripravovaného, v poradí druhého albumu kapely Šleha. Spev Juraj Janček, gitara Ľubomír Mazák, basgitara Vlado Kubala, cez bicie, ktorých sa zhostil Jano Huljak či hosťovanie na klávesoch v podaní Marečka Považana.

Nahrávka Spánok odkladám nesie symbol vzdoru proti prístupu zabúdať na svoje sny. Vyzdvihuje túžbu nechcieť zaspať v stereotype života. Pohodová melódia s prvkami rocku, ktorá energický prebúdza textom frontmana Juraja Jančeka. Doplnkom skladby sa stali klávesy hosťujúceho Mareka Považana, ktoré vyzdvihujú skladbu do futuristického, elektronického experimentu.

Na čerstvé nápady si treba veľa krát nájsť dostatok času, občas to ide extrémne rýchlo. „Spánok odkladám vznikal spočiatku na Skype. Prvotne som mal vlastne hotový iba refrén a spoločne s našim najmladším členom, gitaristom Ľubošom Mazákom sme sa ho pokúšali napasovať na melódiu. Počas dlhých rozhovorov medzi nami dvoma vznikla ešte aj nejaká časť prvej slohy. Bol to dostatočný materiál nato, aby sa Ľuboš pustil do hudobnej kostry pesničky. Netrvalo dlho a bola na svete.“ Spomína si na prvotnú prácu spevák Juraj Janček.

Kapela Šleha ako správni hudobníci dozrievajú pri práci na vlastnej tvorbe a očakávajú od seba samých jedinečný výstup s vynikajúcimi muzikantskými výkonmi. „Za ten čas ako vznikala hudobná časť skladby Spánok odkladám, som ja dolaďoval prvú slohu myšlienkami ako je …svet nemá sedem divov, ale milión divných miest… Nasledovalo už len stretnutie Ľuba Mazáka a Vlada Kubalu (basgitara) kvôli doladeniu aranžmánov a hudobných detailov. Vtedy začalo všetko spolu pekne ladiť a zapadalo do seba.“ Prezradil Juraj Janček.

Nová skladba vznikala v štúdiu Randal Group pod taktovkou Jimiho Cimbalu a Zoliho Tótha. Skladba sa nahrávala, aj keď textovo ešte nebola dokončená. Textári dôverne poznajú momenty, kedy buď potrebujú čas na dobrý text alebo milujú prácu pod tlakom. „Juraj zrejme rád pracuje pod tlakom a nebolo tomu inak ani teraz. Druhá sloha vznikala hodinu pred nahrávaním spevu priamo v štúdiu.“ Vyzdvihli prácu svojho lídra ostatní členovia kapely.

„Dnes to je už zriedkavé, že kapela nahrá novú skladbu tak rýchlo a kvalitne.“ Vyznáva sa Jimi Cimbala z nahrávacieho štúdia Randal Group.

Viac info o kapele Šleha nájdete:

web – http://www.sleha.sk/

fb – https://www.facebook.com/kapelasleha?fref=ts

bandzone – http://bandzone.cz/sleha

youtube – https://www.youtube.com/user/SlehaOfficial

zdroj: Pavol Dráb, Randal Group Production

foto: archív Šleha

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky