Novinky

Skupina IMT Smile si na svojich koncertoch pripomenula Peťa Bartoníka. Podporuje novú kampaň v boji proti rakovine

V piatok 07.júla zakončila skupina IMT Smile svoje turné megakoncertom pre viac ako 8000 ľudí vo Východnej. Fantastická atmosféra a hostia ako Laci Strike spoločne so Street Dance Academy alebo Ondrej Kandráč, Lukáš Adamec či predskupina, prešovská skupina Komajota, to bolo finále vydarenej šnúry.

Na pódiu si zahral aj otec bratov Táslerovcov, Miro Tásler starší. Nové koncertné aranžmány hitov IMT Smile priniesli neopakovateľnú šou. A to i napriek tomu, že sa skupina IMT Smile od začiatku roka musí vysporiadať so stratou svojho priateľa, basgitaristu Peťa Bartoníka. 

Na koncertoch na Bratislavskom hrade a vo Východnej sme Peťovi venovali pieseň Život človeka, v podobe, ako by sa páčila nášmu Peťovi. Aj napriek jeho, žiaľ, predčasnému odchodu, je stále našou súčasťou, našich životov, života IMT  Smile,“ uviedol Ivan Tásler. „Rozhodli sme sa preto, stať sa súčasťou rovnomennej kampane Život človeka a venovať jej priestor aj počas našich koncertov. “

Skupina IMT Smile tak spojila svoje sily  s Multiplex DX Paľa Čekana a Evou Kováčovou z Ligy proti rakovine v kampani pod názvom Život Človeka. 

Kampaň Život človeka je zameraná na zvýšenie povedomia o potrebe prevencií onkologických ochorení, pri ktorých môže byť včasné zachytenie diagnózy kľúčovým pre záchranu ľudského života. „Rakovina je pre mňa vedecký a medicínsky problém, ktorý dnes vieme riešiť prevenciou, diagnostikou a efektívnou liečbou,“  hovorí Pavol Čekan CEO MultiplexDX a výkonný riaditeľ Slovenského onkologického klastra.

„Dnes, po 20 rokov v Lige proti rakovine viem, že rakovina je liečiteľná a vyliečiteľná. Veľký úspech sa môže dosiahnuť práve vtedy, keď je zachytená včas,“ dodáva Eva Kováčová výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

„Keď vstúpila rakovina do našich životov, bol to šok. Teraz už viem, aké je dôležité, počúvať svoje telo,“ hovorí Ivan Tásler. 

text: Tomáš Karpel
foto: Peter Ivan

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky