NovinkyKam na koncert?

Skupina Čechomor spestrí Salamandrove dni v Banskej Štiavnici.

Neopakovateľné čaro prináša do Banskej Štiavnice známa česká hudobná skupina Čechomor, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočie od svojho vzniku. Tvorba kapely Čechomor čerpá zo starých ľudových spevníkov a všetkým vekovým kategóriám poslucháčov tak ponúka stretnutie s tradičnou ľudovou kultúrou Čiech, Moravy i Slovenska.  Päťčlenná kapela má vo svojom repertoári predovšetkým moderné úpravy tradičných moravských ľudových piesní. Z pódia však zaznievajú  aj české alebo goralské texty.

V rámci Salamandrových dní vystúpi folkové združenie okolo Karla Hodasa a František Černý  v piatok 6. 9. 2013 o 18,00h. na amfiteátri v Banskej Štiavnici a predstaví svoj repertoár piesní stálym fanúšikom, ale aj návštevníkom historického banského mestečka, ktorí si prídu vypočuť unikátne piesne po prvý krát a spoznať tak piesne ako Místečko, Proměny, Mezi horami a ďalšie. Ako hosťa svojho koncertu si pozvali muzikanti mladého a nádejného muzikanta Juraja Zaujeca. Vy nás poctite svojou návštevou a my Vám sľubujeme neopakovateľný zážitok.

Predpredaj vstupeniek  je v Informačnom centre v Banskej Štiavnici a v sieti Ticketportal. Zdravotne postihnutý a deti do 130cm v sprievode rodiča majú vstup zdarma.

Skupina vznikla v roku 1988 ako s názvom I. Českomoravská nezávislá hudební společnost.  Skupina sa rozhodla pre skrátenie mena na Českomoravská hudební společnost a pod týmto názvom vydala v roku 1996 album Medzi horami.

V roku 2002 bol uvedený do kín film Rok ďábla režiséra Petra Zelenku, v ktorom účinkovali spolu s Jaromírom Nohavicom, Karlom Plíhalom a britským hudobníkom Jazom Colemanom. Film získal Českého leva za najlepšiu hudbu k filmu.

Čechomor Banská Štiavnica 6.9.2013Jaz Coleman skupine produkoval v roku 2001 prelomový symfonický album Proměny. Stálym hosťom skupiny je speváčka Lenka Dusilová.

Ostatný hit kapely je pieseň Místečko z rovnomenného albumu, ktorú pre „čechomorcov“ napísal práve Ivan Tásler z hudobnej skupiny IMT Smile.

Text: Milan Štefánik a Katarína Sršňová

Foto: zdroj Čechomor

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky