Novinky

Kapela Peter Bič Project zahrala na festivale v Sopotoch, patrí medzi Top of the Top!

Kapela Peter Bič Project valcuje Európu! Po megakoncertoch v Slovinsku, Chorvástku a Švédsku má na konte ďalší neuveriteľný úspech! Po prvý raz v histórii sa slovenskej skupine podarilo zahrať na jednom z najväčších festivalov v Európe v poľskom Sopote! Naše hviezdy vystúpili na koncerte Top of the Top, ku ktorému nepochybne patria!

Skupina Peter Bič Project dosiahla ďalší historický úspech! Kapela na čele s gitaristom Petrom Bičom zahrala na jednom z najväčších festivalov v Európe, v poľskom Sopote, ktorý má vyše 50-ročnú tradíciu. Skupina vystúpila v rámci koncertu Top of the Top a dokázala, že k nemu naozaj patrí! Na jednom pódiu sa stretli s hviezdami ako Rick Astley, Belinda Carlisle,  Amy McDonald či skupina Opus, s ktorými absolvovali aj tlačovú konferenciu.

„Na tlačovke som bol v takom zvláštnom rozpoložení. Sedel som tam vedľa hviezd, ktorých si mal doma na plagátoch. A zrazu tí ľudia sú blízko, zoznamujú sa s tebou, rozprávajú na teba, usmievajú sa na teba. Neviem to opísať. Bol som v tranze.“ Priznáva frontman kapely Peter Bič.

DSC_2621Na festivale v Poľsku zažila skupina Peter Bič Project skvelú atmosféru. Koncert si prišlo vypočuť okolo 10 tisíc ľudí. Frontman a gitarista Peter Bič si nenechal ujsť koncert hviezd 80-tych rokov.

„V mladosti som mal na kazete Belindu Carlisle a aj som ju strašne rád počúval. Ja som mal rád Sandru a Belindu Carlisle to boli dve speváčky 80-tych rokov, ktoré som miloval. A Rick Astley to je jasné, to sme sa zabávali na diskotéke. Bolo to zvláštne, keď som sa ním teraz stretol. Darovali sme mu CD-čko. Hovoril, že si ho pustí v aute. On totiž vôbec nelieta lietadlom. Do Poľska si to sám odšoféroval, lebo nemá rád lietadlá.“ Opisuje s úsmevom Peter Bič.

Festival v Sopotoch vysielala naživo poľská televízia a  tak kapelu Peter Bič Project videlo celé Poľsko. Od fanúšikov majú množstvo pozitívnych ohlasov a od novinárov zas množstvo skvelých recenzií. Peter Bič Project vydali na konci minulého roka debutový album „Say It Loud“, z ktorého pochádza aj aktuálny singel „Thinking About You“. Najbližšie ho predvedú 5. septembra na festivale v Slovinsku, kde zahrajú pre 35 000 ľudí. V našom hlavnom meste si ich fanúšikovia môžu vychutnať 27.9. 2013 v Heineken Tower Stage v Bratislave.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Peter Roško

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky