Novinky

Skupina AYA má nový singel „Môj čas“, ktorý naživo predstavila Žilinčanom!

Skupina AYA má na konte nový singel s názvom „Môj čas“. Novinka má satirický text o plynutí času, ktorý všetkým spoľahlivo „odkrajuje“ zo života. Autorom skladby „Môj čas“ je Mário Tománek, text napísal Boris Lettrich. Kapela už stihla novú skladbu naživo predstaviť fanúšikom na Staromestských slávnostiach v Žiline. Známi hudobníci aktuálne finalizujú nahrávanie nového albumu s názvom „AYA siedmaya“, ktorý vyjde v septembri! Rockeri sa zároveň pripravujú na letné koncertovanie a dovolenky s rodinami.

Žilinská skupina AYA má nový singel s názvom „Môj čas“. Rockeri v skladbe satirizujú plynutie času. Autorom hudby je Mário Tománek, text napísal Boris Lettrich. Hudobníci z kapely AYA už stihli novú skladbu predstaviť fanúšikom na Staromestských slávnostiach v Žiline.

„Môj čas“ mal svetovú premiéru na Staromestských slávnostiach v Žiline a objaví sa už na každom ďalšom koncerte. Boli sme veľmi milo prekvapení z pozitívnej reakcia publika vzhľadom na to, že novú pesničku ľudia ešte nikdy predtým nepočuli. Skladba „Môj čas“ je trochu satirickým pohľadom na plynutie času, ktorý nám všetkým spoľahlivo „odkrajuje“ zo života. Ja s Borisom si zároveň robíme srandu z nášho veku, či máme ešte stále dosť času na to, aby sme sa stali slávnymi.“ Smeje sa Mário Tománek, gitarista kapely AYA.

Skladbu skomponoval Mário Tománek z AYA za niekoľko minút. Pre ostrieľaných rockerov je najlepšou inšpiráciou život so všetkým, čo k nemu patrí. Práve životné skúsenosti sú štartérom hudobnej aj textovej múzy kapely AYA.

„Skladba vznikla asi tak, že som si brnkal doma na novej španielke a zrazu mi „múza“ vložila do prstov tie správne akordy, do hlavy rytmiku, melódiu a pesnička bola za päť minút na svete. Z dlhoročných skúsenosti sme zistili, že skladby, ktoré vznikajú takýmto spôsobom, sú tie najlepšie. Preto mávame aj medzi albumami troj – štvorročnú pauzu. V rámci nej zbierame práve takéto pre nás najprirodzenejšie piesne bez kalkulu, ktorých inšpiráciou je život.“ Vysvetlil Mário Tománek.

AYA 06Sympatickí rockeri sa tešia, že ich tvorba dozrieva ako dobré víno. Fanúšikovia sa o tom budú mať možnosť presvedčiť nielen pri novej skladbe „Môj čas“, ale čoskoro aj pri počúvaní nového albumu.

„Máme pocit, že dozrievame ako víno, čím sme starší, tým je naša muzika lepšia, zrelšia a kvalitnejšia. A o to nám vlastne aj ide. Aby sme ľuďom neponúkali narýchlo vyprodukovanú, tzv. „rychlokvasnú“ tvorbu, s ktorou sa častokrát stretávame v éteri. Ale naozaj kvalitu, za ktorou si stojíme.“ Uzavrel Mário Tománek.

Kapela AYA sa aktuálne pripravuje na letné koncerty. Skupina zároveň finalizuje nahrávanie siedmeho albumu s názvom „AYA siedmaya“, ktorý vyjde v septembri. Na novom albume sa objaví aj novinka „Môj čas“ či aktuálne skladby „O Tebe“ a „Čiary“. Prevažnú časť hudby pripravovaného albumu žilinskej kapely AYA zložil gitarista Mário Tománek. Spevák a líder skupiny Boris Lettrich napísal texty slovenských skladieb. Na novom albume slovenskej rockovej stálice AYA sa objavia aj tri anglické piesne, ktoré naspieval basgitarista Michal Bukviš. Slovenskí rockeri dokonca venujú jednu skladbu z pripravovaného CD svojmu hudobnému idolu – legendárnej kapele Pink Floyd.

Bližšie informácie o koncertoch a skupina AYA nájdete na www.aya-music.sk.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky