Novinky

Sima Martausová uviedla včera do života nové CD.

„Dobrý deň, to som ja.“ je nové CD mladej speváčky a skladateľky Simy Martausovej.

Vyšlo v pondelok 17. júna 2013 a je také ako jeho autorka. Mladé, krásne, milé, úprimné a plné lásky k  hudbe a  človeku. Je prvým vydavateľským počinom hudobného manažéra Jožka Šeba.

„Z pôvodného nahrávania na skúšku sme sa rozhodli nahrať celé cédečko a bola to taká krásna práca, že sme to museli urobiť sami celé až do konca.“  objasňuje Jožko.

Práve on ju spojil so skvelými muzikantmi, ktorí autorským piesňam Simy dodali konečnú  podobu.

Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel  (gitara, steel guitar), Martin Gašpar (kontrabas, basa) a hostia: Juraj Bartoš (trumpeta), Miško Šimko (akordeón), Erich “Boboš” Procházka (ústna harmonika) a Maťo Čema (zvuk, štúdio Cobra Sound) sa dokonale podpísali na výslednom zvuku CD.

“Chalani sú nielen skvelí hudobníci, ale aj ľudia. Obľúbila som si ich a keď so mnou hrali na jednom pódiu, tak to bolo krásne. V hudbe, ktorú sme všetci do tohto CD vložili je pre mňa niečo viac, ako len tóny a zvuky. Stretli sa v nej predovšetkým srdcia každého jedného, ľudskosť, nadšenie a radosť z hudby“ hovorí o spolupráci s muzikantskou špičkou na Slovensku Sima.

Všetky texty a hudbu až na jednu výnimku si napísala Sima sama a o pekný obal sa postarali Kaja Čemová a Janko Kukučka. V deň vydania ho Sima spolu s kapelou predstavila novinárom a hosťom živým minikoncertom.

 “Toto nové CD je pre mňa také moje malé „dieťa“. Z lásky prišlo na svet a ja sa z neho veľmi teším. Pesničky, ktoré sú na ňom sú kus mňa samej, preto je to krásny a zároveň zvláštny pocit držať ho v rukách. K narodeniu by som mu priala, aby roblo radosť okrem mňa aj iným, nech si nájde cestu k ľuďom a nech mu to dobre hrá…” povedala Sima, keď prvý raz držala svoje nové hudobné “dieťa” v rukách.

Prvým singlom, ktorý už rotuje v slovenských rádiách je pieseň “Normálny život” Link na lyrics video : http://www.youtube.com/watch?v=VU4rqQyiXww

Zdroj: Rado Mešša

Foto : Kaja Čemová, očarujuca.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky