NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová si normálnym životom a hudbou získava srdcia ľudí.

Novým CD Dobrý deň, to som ja. odštartovala mladá speváčka a skladateľka Sima Martausová svoju púť za fanúšikmi a získava na nej čoraz viac priaznivcov.

CD vyšlo 17. júna 2013 a hneď od prvej chvíle zaujalo a vo svojej zbierke ho má mnoho priaznivcov hudby. V rádiách sa hlavne vďaka Rádiu Slovensko úspešne uchytil prvý singel Normálny život a pár dní už v éteri s rovnakým úspechom znie aj druhý singel Kam tento svet speje?.

Okrem toho stihla za tých pár mesiacov naozaj mnoho významných prezentácii svojej autorskej tvorby. V auguste predskakovala na hrade Devín hviezdam Dan Bárta a Jennifer Rush, v septembri vystúpila v show Adely Banášovej Trochu inak v SND, ktorá sa niekoľkokrát vysielala v programe televízie TA3. V októbri sa úspešne s kapelou prezentovala ako hosť počas súťaže Košický zlatý poklad a zaujala aj v priamom televíznom prenose charitatívnej akcie Noc nádejí.

Jej videá na You tube majú úctyhodne vysoké čísla sledovanosti. Len na lyric video k prvému singlu Normálny život si doteraz kliklo viac ako 165 tisíc ľudí. O album Dobrý deň, to som ja je veľký záujem aj na itunes a minulý týždeň na pár dní dosiahol prvú priečku v kategórii albumov na našom území.

V hlasovaní rádia Jemné melódie TOP 1000 HITOV získala pesnička Normálny život  veľmi pekné 33.miesto napriek tomu, že vo vysielaní rádia nikdy neodznela.

Sima sa už teraz spolu s kapelou, ktorú tvoria : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel  (gitara, steel guitar), Martin Gašpar (kontrabas, basa), Martin Wittgruber (klávesy,akordeón), chystá na mini koncertné turné, ktoré začne 27.11. v Košiciach a skončí prvým veľkým samostatným koncertom Simy v bratislavskom Ateliéri Babylon 1.12.2013.

Do konca roka ju ešte čaká koncert s veľkým orchestrom v Prahe na Česko-slovenskom večeri (záznam odvysiela Slovenský rozhlas), koncert v rámci adventných koncertov Slovenskej televízie a po Vianociach ešte 27.12. koncert v rámci série  hudobných programov štúdia L+S “A lá Carte”.

“Už sa nemôžem dočkať keď s chlapcami vycestujeme na naše koncerty. Veľmi sa teším a zároveň mám rešpekt pred prvým vlastným turné. Na skúškach býva dobrá atmosféra a verím že ju prenesieme aj na koncerty, a že ľuďom, ktorí prídu urobíme radosť” povedala o svojich pocitoch speváčka a skladateľka Sima Martausová.

Termíny koncertov turné:

27.11.  Košice, Beerhouse

28.11.  Poprad, Café Razy

29.11.  Martin, Muzeum Bar

30.11. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

01.12. Bratislava, Ateliér Babylon

Zdroj: Rado Mešša

Foto : Veronika Valúchová

aktualizované info

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky