Novinky

SILNÝ ROK CELESTE BUCKINGHAM NA DVOCH KONTINENTOCH

V USA SI JU VŠIMOL BILLBOARD, MTV AJ HOLLYWOOD!

V EURÓPE SA MENÍ NA RAPERKU V SINGLI S VLADISOM HATE SONG!

Speváčka Celeste Buckingham pokračuje v živote na dvoch kontinentoch. Zo zámoria prichádzajú v týchto dňoch výborné správy o úspechoch mladej slovenskej umelkyne. Koncom marca sa jej historicky prvýkrát podarilo prebojovať do prestížneho hudobného rebríčka Billboard http://charts.bdsradio.com/bdsradiocharts/charts.aspx?formatid=1. Vzápätí sa objavila v rotácii najznámejšej hudobnej televízie MTV http://www.mtv.com/artists/celeste-buckingham/. O dva týždne neskôr predstavila titulnú pieseň k americkému filmu Gods of Egypt (Bohovia Egypta) https://goo.gl/Xer3wc. V Európe len pred mesiacom predstavila šoubiznisovú hymnu Hello https://goo.gl/6ZHytx. Dnes prináša novinku Hate Song – úderné dueto so slovenským raperom Vladisom, v ktorom sa predstaví ako raperka goo.gl/xcRHJO

Hater drieme v každom z nás

Každý z nás má svoje predsudky, aj keď sami sebe i ostatným tvrdíme, že nesúdime ľudí podľa výzoru. S Vladisom sme sa rozhodli, že je treba ukázať, túto stránku, ktorá drieme v každom z nás,“ hovorí Celeste Buckingham. Speváčka vydala len minulý mesiac svoj posledný singel Hello a už prichádza s ďalšou novinkou! Tentokrát predstavuje dueto so slovenským raperom Vladisom Taký nejsom s podtitulom Hate Song, v ktorom sa zmenila na raperku….

Nový raper po Celestinom boku

Po Majkovi Spiritovi sa po boku Celeste Buckingham objavil raper Vladis. Umelcov spojil do dueta ich spoločný producent Martin Maxo Šrámek zo štúdia Littlebeat, v ktorom aktuálne obaja nahrávajú svoje nové albumy. Maxo a Vladis ma jedného dňa zavolali, že by som mohla prísť za nimi do štúdia. Začali sme spolu tvoriť a Hate Song bol na svete,“ rozpráva Celeste. „Skladbu sme urobili hneď na prvom stretnutí v štúdiu. Celeste má profi prístup – tvorila veľmi rýchlo. Bolo to pre mňa veľmi inšpirujúce,“ prezrádza Vladis. Ten sa momentálne sústredí na dokončenie svojho ďalšieho videoklipu a na finalizáciu albumu Generácia II Kalašnikov, ktorý vyjde už v máji.

Výsmech predsudkom + výzva k tolerancii = Hate Song

Po vydarenom štúdiovom stretnutí, na ktorom okamžite zafungovala umelecká chémia, si Celeste a Vladis spoločne vymysleli aj námet videoklipu. „Chceli sme ukázať náš nadhľad nad škatuľkovaním a predsudkami a trochu ironicky vyzvať k väčšej tolerancii. Táto téma je momentálna dosť aktuálna,vysvetľuje Vladis námet piesne i klipu. Na režisérsku stoličku sa dvojica rozhodla posadiť Michala Nemtudu. Ten opäť potvrdil svoju pozíciu aktuálnej jednotky medzi slovenskými režisérmi hudobných videoklipov a Hate Songu vdýchol život dynamickým vizuálom, plným akcie, farieb, svetla a pohybu. „S námetom prišli Celeste s Vladisom a potom sme ho už len spoločne doladili. Točili sme celý deň, od rána až do noci, na pľaci bola výborná atmosféra, takže sme sa popri práci po celý čas zabávali,“ spomína Michal na nedávne nakrúcanie, počas ktorého sa na pľaci vystriedalo množstvo artistov, tanečníkov či známych tvárí na čele so športovcom Filipom Šebom.

Raperka Celeste Buckingham

Foto by ADAM DILEJ_small_DSCF3729Hate Song sa stal zároveň Celestinou premiérou v koži raperky. Ako sa speváčka cíti v novej roli? „Cítila som sa ako Majk Spirit v sukni!“ smeje sa speváčka a teší sa z novej vydarenej spolupráce. Zároveň prezrádza, že na nakrúcaní videoklipu k piesni si zase vyskúšala dvojrolu „obyčajné dievča versus hviezda s maniermi“. „Bola to zaujímavá skúsenosť. Musím priznať, že chvíľkami som sa cítila až nepríjemne – vtedy, keď som musela hrať namyslenú verziu seba samej. Necítila som sa vo svojej koži. Ale práve tým, že som musela byť vo svojej roli veľmi nepríjemná, sme ukázali to, čo sme skladbou chceli povedať,“ dodáva speváčka, ktorá o dva týždne opäť odletí kvôli pracovným povinnostiam do USA. „Celestin singel Crushin´ My Fairytale sa drží od marca v americkom rebríčku Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart, kde aktuálne stúpol na 31. priečku. Zároveň sa dostal do rotácie hudobnej televízie MTV. Okrem toho si tvorcovia hollywoodskej snímky Gods Of Egypt vybrali Celestinu ďalšiu skladbu ako titulnú pieseň k DVD a Blu-ray verzii tohto filmu. Celeste preto čaká v USA veľa práce v súvislosti s propagáciou týchto noviniek. Do Európy by sa mala vrátiť až na prelome mája a júna, kedy vydá nový album,“ dodáva Celestin manažér Lumír Mati.

CREDITS   |   Vladis feat. Celeste Buckingham   |  Taký nejsom (Hate Song)

Vydavateľstvo: Vladis Music Team

ISRC VIDEO: SK-L43-15-00201
ISRC AUDIO: SK-K43-15-00103

Autor textu: Vladimír Caras, Celeste Buckingham
Autor hudby: Martin Šrámek, Andrej Hruška, Celeste Buckingham
Video: Michal Nemtuda

Viac info:  www.slavica.cz/    |    www.celestebuckingham.com/   |    www.facebook.com/CelesteBuckinghamOfficial    

zdroj: Adriána Čahojová

foto: Adam Dilej

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky