NovinkyKam na koncert?

Sepultura sa predstaví v rámci svojho europského turné v Žiline

Jedna z najväčších metalových kapiel histórie SEPULTURA sa predstaví v rámci svojho európskeho turné k novej doske aj na Slovensku v Žiline! Spoločnosť jej budú robiť ďalšie tri formácie v podobe LEGION OF THE DAMNED , FLOTSAM AND JETSAM a MORTILLERY. Exkluzívny koncert brazílskej legendy prebehne 18.2. v klube Smerr Pub a vstupenky na túto udalosť sú stále k dispozícii v sieti Ticketportal. Bližšie informácie o koncerte ponúka webová stránka www.obscure.cz.

Fenomén menom SEPULTURA sa začal rodiť v polovici osemdesiatych rokov, kedy vtedy mladučkej brazílskej kapele vyšiel debutový album „Morbid Visions“, ktoré odštartovalo desaťročnicu plnú dnes už kultových albumov, zavŕšenú neprekonateľným dielom „Roots“. SEPULTURA bola vtedy na vrchole, ale v tom prišiel šok v podobe odchodu frontmana Maxa Cavaleru zo skupiny. Táto udalosť sa stala nesmrteľnou témou diskusií a dodnes je stále aktuálna. SEPULTURA si však obratom našla náhradu v podobe nemenej charizmatického Derricka Greena, ktorý vládne z pozície frontmana kapely dodnes. Po odchode Maxa vydala SEPULTURA rad nových nadpriemerných nahrávok, avšak až tá posledná, dlhým názvom oplývajúci: „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart“, je považovaná za nástupcu kultového albumu „Roots“ a SEPULTURA sa jeho prostredníctvom vracia do čias svojej najväčšej slávy. Kapela tu predvádza majstrovský mix thrashu a typického groove metalu, ktorý je okrem skvelých riffov a nadpozemsky rýchlych bicích poháňaný vskutku diabolským vokálom Dericka Greena za mikrofónom. Súčasná SEPULTURA je na vrchole svojej novej éry a súčasné európske turné k novej doske bude veľmi očakávanou udalosťou v dlhoročnej histórii tejto legendy.

Legion Of The Damned fotoV pozícii supportu sa predstaví hneď trojica kapiel, v ktorej čele tróni meno holandských thrashmetalových bardov LEGION OF THE DAMNED, ktorí tento mesiac vyrukovali so zbrusu novým albumom „Ravenous Plague“. Opäť môžeme očakávať vražedné songy s nevyhnutným oldschoolovým feelingom, na ktorých LOTD potvrdia svoj ​​význam pre súčasnú metalovú scénu.
Tiež ďalšie kapely možno považovať za veteránov thrashového žánru. Američania FLOTSAM AND JETSAM sa na scéne pohybujú už od osemdesiatych rokov a majú na svojom konte už dvanásť dlhohrajúcich albumov, z ktorých to posledné, vydané tento mesiac, nesie názov „No Place For Disgrace 2014“.

Celý koncert potom otvoria mladí Kanaďania MORTILLERY, ktorí sú oproti spomenutým kapelám pomerne mladou formáciou, ktorá si však získava na thrashovej scéne čoraz väčší rešpekt. Rozhodne ich vystúpenie nezmeškajte!

Súvisiace odkazy:

www.smerrpub.sk

www.sepultura.com.br/

www.obscure.cz

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky