NovinkyKam na koncert?

Rok 2014 rokom Vypsanej fiXy!

Dvadsať rokov na pódiu, nový album, veľké jarné a jesenné turné, ale aj konkurz na nového basáka – to všetko sa v roku 2014 deje a bude diať pardubickej kapele Vypsaná fiXa.

Je jasné, že aj po dvadsiatich rokoch hrania pardubickej Vypsanej fiXy náplň nevysychá. Ba naopak. Páni dokazujú, že čas im praje a slogan „zrieť ako víno​​“ tu platí bezpochyby. Dôkazom je aj ďalší, v poradí už siedmi, štúdiový album – Krásný smutný den, ktoré vyjde v piatok 7. marca. Vydaním albumu kapela zároveň odpáli svoje jarné turné nazvané Ve vzduchu je jaro.

Na nový album sa kapela poctivo pripravovala už vlaňajší október, kedy v štúdiu na sečskej priehrade doladila piesne, ktoré na doske budú. Samotné nahrávanie prebieha práve v týchto dňoch v pražskom štúdiu Jámor. „Celé to bude viac surovejšie, naturalnejšie. Trochu návrat do našich začiatkov. Aj možno preto sme sa rozhodli pre producenta Ondra Ježka, ktorý má presne pre tento štýl to správne cítenie,“ hovorí spevák Márdi. Kapela bude v štúdiu ešte týždeň. Po ľahkej pauze sa vrhne na mix a finálne znenie. „Chceme byť zhruba v polovici februára so všetkým hotoví, pretože potom sa doska pustí do výroby a my sa musíme ešte venovať prípravám na turné. Tých dvadsať rokov chceme samozrejme osláviť s našimi fanúšikmi a ako inak než doskou a hromadou koncertov,“ pokračuje Márdi. „Bohužiaľ riešime aj problém, ktorý nastal s rozhodnutím nášho basáka Mejna odísť z kapely. Je to pre náš všetkých veľký smútok, aj keď sme to vedeli už dlho. Mejn s nami nahrá ešte nový album a dokonca nám nafotil aj nové promofotky, ale faktom zostáva, že hľadáme náhradu. Čo nebude jednoduché.“

Rok 2014 bude pre „fiXu“ hlavne v znamení koncertov. Jarné turné vystriedajú letné festivaly, kde kapela sľubuje aj prekvapenie, ale zatiaľ ho nechce zverejňovať. Hlavné turné k dvadsať rokov kapely potom prebehne na jeseň a vyvrcholí predvianočným koncertom vo veľkej sále pražskej Lucerny.

Termíny turné VE VZDUCHU JE JARO

  7.3.       Litomyšl – kotelna

  8.3.       Dvůr Králové – Zálabí

12.3.       Plzeň – Pod Lampou

14.3.       Příbram – Junior klub

15.3.       Ústí nad Labem – Doma

17.3.       Praha – Akropole

21.3.       Prostějov – Apollo 13

22.3.       Karviná – Harlekín

25.3.       Brno – Metro

28.3.       Chotěboř – Hotel Fantazie

  4.4.       Val Mez – M klub

  5.4.       Trnov u Dobrušky – ZZ Club + Visací Zámek

10.4.       Bratislava – Křest CD

11.4.       Kutná Hora – Planet

12.4.       Hořovice – KD + Visací Zámek

18.4.       Klatovy – Music club U  Košile

19.4.       Albrechtice u Písku + Visací Zámek

26.4.       Chrudim – R Klub

Viac informácií na: www.vypsanafixa.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky