Novinky

Samo Tomeček & Free Inna Cage vydali nový album Ako v nirváne

samoNázov Ako v nirváne vznikol podľa rovnomennej skladby, ktorú nahral Samo s kapelou ako prvú. Neskôr po nahratí ostatných pesničiek mu prišlo vhodné tento názov použiť aj pre celý album. Ako sám vraví, názov Ako v nirváne odzrkadľuje náladu počas nahrávania. Autorom textu k tejto skladbe je Samov gitarista Lukáš Duchovič, takže nápad bol v prapodstate jeho.

Tento album chalani nahrávali v období dvoch rokov a niektoré skladby na ňom dozrievali ešte dlhšie. V porovnaní s prvým je určite vyzretejší, jednotnejší a žánrovo zaujímavejší. Najlepšie je si ho vypočuť, jedno je však isté, rockovej hudby sa na tomto albume nachádza dostatok. Zaujímavosťou môže byť Samo v skladbe Reggae from Venice, kde si po prvý krát zaspieval aj s dievčatami a to rovno s piatimi. Rovnako sa tu nachádza aj Ivanov hlas a gitara, takže výsledok stojí za to.

Producentom albumu sa stal rovnako ako pri prvom albume Ivan Tásler.

Hlavným textárom sa stal Lukáš Duchovič, basgitarista Martin Žiak prispel dvoma textami  a Samo jedným. Hudbu skladal Samo spoločne s kapelou a na dvoch pesničkách sa autorsky spolupodieľal aj Ivan. Album obsahuje 13 skladieb z čoho väčšina je v slovenčine a 3 sú v angličtine.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky