Novinky

Ruky spoja ruky. Netradičný koncert v Kováčovej

Bez názvu

Ruka je symbol súdržnosti. Hudba zas hladí dušu človeka a vytrhne ho z bežného života. Vedia to nielen v Národnom rehabilitačnom centre a v Špecializovanom liečebnom ústave Marína v Kováčovej, ale aj slovenskí úspešní muzikanti. V kolotoči všedných dní, či náročných koncertných šnúr si IMT Smile, Peter Lipa, Zašo Hubáček, Joe Willow, Brillant orchester Milana Olšiaka i Pink Harmony Studio našli čas na niečo celkom odlišné. 5. decembra 2009 odohrajú koncert, ktorý je opäť niečím iný. Ruky spoja Ruky je podujatie, ktoré na jedno popoludnie spojí muzikantov, detičky a zdravotne postihnutých ľudí, ktorí bežne nemajú možnosť dostať sa na koncert svojej obľúbenej kapely, či speváka.

Ako sa hovorí: Ak nejde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi. Hudobníci prídu zahrať a zaspievať všetkým hudby chtivím od srdca a pre radosť do Kováčovej na Mikuláša. Začíname o 14.00 v Národnom rehabilitačnom centre úvodným príhovorom moderátora a herca Štefana Šafárika Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene.

Zaujímavosťou je, že počas tohto trojhodinového koncertu zaspieva aj Veronika, ktorá sa narodila bez rúk. Hudbu však, ako sama prezradila, má veľmi rada. Jedným z účinkujúcich bude aj muzikant a spevák Jozef Hudec vystupujúci pod umeleckým menom Joe Willow, ktorý počas celej svojej umeleckej dráhy hrá pre zdravotne postihnutých a je zároveň iniciátorom a dušou tohto benefičného podujatia.

Koncert zaháji Brillant orchester Milana Olšiaka, ktorý sa vyznačuje dnes už netradičným spojením nástrojov ako akordeón, cimbal a kontrabas. Hudobníci tohto orchestra doprevádzajú na nástroje českého niekoľko násobného zlatého slávika Karla Gotta. Veroniku, ktorá sa narodila bez rúk príde podporiť detský zbor ľudovej školy umenia Pink Harmony Studio zo Zvolena. Veselú náladu svojou hudbou bude rozdávať aj Zašo Hubáček, finalista speváckych súťaží Superstar, či Eurovízia. Hudobná skupina IMT Smile sa predvedie dvojitom koncerte. Najprv bude hudobne doprevádzať slovenského jazzmana Petra Lipu, čím jeho skladby dostanú rockovejší výraz. Počas ich vlastného vystúpenia odznejú všetky veľké hity kapely s hlbokou výpovednou hodnotou.
Na záver zaznie v Kováčovej posledný hit IMT Smile „Mám krásny sen“.

Deti aj dospelý návštevníci Národného rehabilitačného centra tak zažijú svoj hudobný sen!

Organizátor: DYM produkcia s.r.o.
Text: Edo Kopček

rsr

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky