NovinkyKam na koncert?

Rocková opera Pietro e Lucia spojí Boľšoj teater, La Scalu a najlepších rockových muzikantov!

BRATISLAVA – Nesmrteľný príbeh lásky Petra a Lucie zo slávnej Rollandovej protivojnovej novely ožije v podobe rockovej opery s talianskym názvom Pietro e Lucia. Na unikátnom pódiu sa stretnú najlepší tanečníci zo slávneho Boľšoj teatra s opernými sólistami chýrnej talianskej La Scaly. V sprievodnej rockovej kapele zahrajú špičkoví muzikanti – medzi nimi aj James Nisbet, ktorý aktívne hráva po boku popových hviezd Lily Allen či Kylie Minogue.

V exkluzívnej premiére si toto monumentálne dielo budú môcť užiť Slováci už 9. decembra v košickej Steel Arene. Pietro e Lucia je skutočne nevídaný projekt: dych vyráža už fakt, že počas predstavenia bude na scéne až 150 umelcov spolu z 8 rôznych krajín sveta! Náročné tanečné kreácie má pod dohľadom uznávaný slovenský choreograf Jaroslav Moravčík. Pod taktovkou charizmatického talianskeho dirigenta Marcella Rotu sa zasa predstavia operné hviezdy z Milána, Ríma, Florencie, Monte Carla, Barcelony, Prahy a Bratislavy. Hlavnej ženskej úlohy sa zhostí vynikajúca sopranistka známa z La Scaly – Doriana Milazzo.

Na pódiu nebudú chýbať ani špičkoví baletní sólisti z Moskvy, z azda najslávnejšieho divadla na svete – Boľšoj Teater. Spolu s Českým národným symfonickým orchestrom Praha a Českým filharmonickým zborom Brno, vedeným zbormajstrom Petrom Fialom, uvidíme naživo sólového gitaristu anglickej popovej hviezdy Lily Allen – Jamesa Nisbeta, vynikajúceho nemeckého basového gitaristu Larsa Lehmanna, a multiinštrumentalistu Ossyho Pfeiffera.

V rockovej sekcii sa nám predstaví tiež Juraj Tatár a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postará akordeónový virtuóz Michal Červienka. Jednoducho „dream team“. Pietro e Lucia je rocková opera o nenaplnenej láske a jej predčasnej smrti. Príbeh na motívy románu Romaina Rollanda napísal Dušan Rapoš, texty pripravila Eva Vejmělková. Celý dej sa odohráva na monumentálnej 360 stupňovej scéne, využívajúcej najmodernejšie 3D technológie, 3D animácie a grafiky. Celý orchester aj zákulisie tak budú pod drobnohľadom divákov. Nevídaný zážitok si odnesú najmä diváci v prvých radoch, ktorí sa ocitnú priamo v centre diania.

text a foto: Tomáš Holetz, Publique

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky