NovinkyKam na koncert?

Adam Ďurica ide na turné so Zuzanou Smatanovou

V polovici novembra vyráža na turné Zuzana Smatanová. Jej Gemini Tour sa zastaví v ôsmich mestách a fanúšikom ponúkne  nielen to najlepšie zo Zuzkinho repertoáru, ale aj z repertoáru jej hostí. So sebou si totiž berie troch kamarátov – Petra Cmorika, Bystríka a Adama Ďuricu.

Adam bude publikum na príchod Zuzany Smatanovej pripravovať, do vyhradeného času tak zaradí svoje najznámejšie hity Tam, kde slnko, Bez servítky, či Záliv. Minimálne jedna skladba v Ďuricovom sete bude celkom nová. „Ísť so Zuzkou na turné po športových halách je šanca odprezentovať niečo nové veľkému množstvu ľudí. Mám dve horúce kandidátky spomedzi nových pesničiek. Ktorá to napokon bude, sa rozhodneme už v najbližších dňoch,“ hovorí Adam.

So Zuzanou Smatanovou Ďuricu spája nielen podobný vek a  hudobný žáner, ale aj humor. „Bol som sa ako divák pozrieť na jej koncert v Piešťanoch. Keď ma zbadala v publiku, vytiahla ma na pódium, aby som si s ňou zaspieval namiesto Kulyho skladbu Pár dní. Text som si síce veľmi nepamätal, ale napokon to dopadlo dobre pre obidve strany.“  Podľa Adama sú aj dobré kamarátske vzťahy dôvodom, prečo si ho Zuzka vybrala ako jedného z hostí svojho turné.

Adam Ďurica vydal svoj debutový album Cukor a soľ v roku 2006, najväčším hitom z neho bola skladba Tam, kde slnko. V roku 2008 sa stal Objavom roka. Pravidelne vystupuje na festivaloch a v kluboch, v súčasnosti pripravuje svoju novú veľkú platňu.

Prvou zastávkou turné Zuzky Smatanovej, na ktorom vystúpi aj Adam Ďurica,  je 18. novembra Športová hala v Michalovciach.

Termíny Gemini Joj Tour:

18.11. – Michalovce, ŠH 1.BK

19.11. – Bardejov, ŠH Mier

20.11. – Banská Bystrica, ŠH Štiavničky

21.11. – Košice, Infiniti aréna

28.11. – Púchov, Športová hala

2.12. – Bratislava, ŠH Pasienky

text: Eva Bacigalová
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky