Novinky

Robo Opatovský si zaspieva v galérii aj v divadle

Známy slovenský spevák pripravuje klip k duetu s Monikou Bagárovou, pokrstí ho medzi vzácnymi obrazmi v bratislavskej galérii. Len pred pár dňami dokončil Robo Opatovský nahrávanie spoločnej pesničky „Prší“ s Monikou Bagárovou. Skladba sa objaví na reedícii jeho výberovky hitov z rokov 1996 až 2009, ktorú Robo uvedie na trh v polovici mája.

„26. mája album pokrstíme vo Fine Art Gallery v Bratislave a na krste našu spoločnú pieseň určite aj zaspievame,“  dodáva Opatovský.

Výber galérie ako miesta, kde predstaví nový hudobný nosič, nie je v Robovom prípade náhodný. Umenie, v tomto prípade výtvarné, ho zaujíma stále viac.

„Mám teraz obdobie, keď sa rád chodievam pozerať na obrazy súčasného moderného umenia, obzvlášť sa mi páči Ebip Serafedino. Je to maliar s úžasnou technikou a maľuje hlavne muzikantov. Jeho diela sa nachádzajú aj vo Fine Art Gallery.“

Robo by bol celkom rád, ak by sa aspoň jeden Serafedinov obraz nachádzal  priamo v jeho nahrávacom štúdiu.  Funguje vraj ako vynikajúci zdroj inšpirácie.

Opatovský má na konte už niekoľko spoločných skladieb so speváčkami zvučných mien, nahral duetá s Janou Kirschner, Ilonou Csákovou aj Beátou Dubasovou. Prvý spoločný klip však nakrúti práve s Monikou Bagárovou. Ak sa ho podarí dokončiť do 26. mája, predstavia  ho takisto na krste albumu.

Ešte predtým, než si Robo zahrá a zaspieva v galérii, čaká ho prvé vystúpenie v divadle. V piatok 30. apríla sa predstaví v Divadle U Greškov v Tajove neďaleko Banskej Bystrice.

„Bude to moja divadelná premiéra,“ smeje sa Opatovský. „Verím však, že atmosféra bude príjemná, aj keď ľudia budú sedieť a počúvať moje pesničky. Možno sa nám podarí ich zo stoličiek dvihnúť, to by ma naozaj  potešilo.“

redakciu informovala Eva Bacigalová, PR manažérka
foto: Klaudy KRBATA

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky