Novinky

Rightdoor príde s novým albumom

Mladá košická kapela Rightdoor, ktorej skladbu s rovnomenným názvom si všimli aj zahraničné internetové metalové rádia (Themetalmadman z New Yorku, Smf rock station z Thajska, La Grose Radio Mètal z Francúzska), hlási niekoľko noviniek. Tou prvou je skompletizovanie zostavy a druhou je začiatok nahrávania dlhoočakaváneho debutového albumu.

Na svojej facebook stránke uvádzajú: ,,Od zverejnenia našej prvej skladby už ubehlo niečo vyše roka. V tomto období našu kapelu poznačilo viacero zmien. Pod vplyvom rôznych skutočností sme boli nútení ukončiť spoluprácu s basákom Rorym a bubeníkom Maťom. Obom za všetko ďakujeme a prajeme veľa úspechov. Zostavu kapely sa nám však podarilo skompletizovať a k RD sa pridali bubeník Peter Gacík (ex Invictus), basák Filip Andel a gitarista Martin Čičo (obaja ex 4necks). Počas tohto obdobia sme však nezaháľali a skompletizovali sme 9 skladieb na náš debutový album, ktorého nahrávanie sa viackrát odkladalo z vyššie spomínaných dôvodov. Dnešným dňom však môžeme konečne s radosťou oznámiť, že na našom debute sa už pracuje v spolupráci s Jánom Čverčkom…“

http://youtu.be/GKHYrtgAr10

Fungovať začali na sklonku roka 2008. Zo začiatku ich setlist tvorili výhradne covery, od roku 2011 sa venujú výlučne vlastným skladbám. V ich zostave sa za krátky čas vystriedalo niekoľko členov. 3.3.2012 nahrali v štúdiu Jána Čverečku svoj prvý promo song Rightdoor, ktorý okrem domácej scény získal veľký ohlas aj v zahraničí. V súčasnosti pôsobia v tomto zložení:

  • Martin Klein – spev
  • Richard Germánus – gitara
  • Martin Čičo – gitara
  • Filip Andel – basa
  • Peter Gacík – bicie

Na ich stránkach nájdete okrem iného aj termín prvého živého vystúpenia RD.

https://www.facebook.com/Rightdoor

http://bandzone.cz/rightdoor

zdroj: Tomáš Kai

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky