Novinky

Richard Müller pripravuje Potichu Tour

Ešte tento rok zabsolvuje Richard Müller sériu komorných vystúpení v českých a slovenských divadlách. Potichu Tour sa začína 20. novembra exkluzívnym koncertom v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom plese.

V máji vydal Müller album , za necelý polrok si poň do obchodov prišlo viac ako  20-tisíc fanúšikov. Počas prázdnin ho priaznivci mohli vidieť na najvýznamnejších hudobných festivaloch a na jeseň dokončil knihu fotografií Enter.

Krátko po jej vydaní vyráža Richard opäť na cesty, tentoraz do českých a slovenských divadiel, aby v klasickom komornom prostredí ponúkol hosťom koncertov svoje staršie aj nové hity v netradičných intímnych úpravách. Aj preto dostalo jeho pripravované turné názov Potichu Tour 2010.

„Bude to naozaj vyzerať a znieť inak, ako keď sme v minulých rokoch v halách a na festivaloch hrali hlasný bigbít,“ hovorí spevák. „Rád by som  do playlistu zaradil aj iné ako chronicky známe pesničky. Celé vystúpenie by malo byť pohladením pre dušu, preto tomu hovoríme tiché turné.“

Aj tento rok budú Müllera na koncertoch sprevádzať osvedčení muzikanti – bubeník Juraj Kuchárek, gitarista Peter Markuljak, klávesák Vilo Vitéz, basgitarista Viktor Hidvéghy, hráč na dychové nástroje Michal Žáček a perkusionista Štefan Bugala.

Koncertné aranžmány pripravujú aj pre skladby z Richardovho aktuálneho album Už. Na platni znejú elektronicky, no podľa Müllera sa dajú upraviť aj pre potreby živého turné. „Práve preto je to výzva a stojí za to premýšľať nad tým ako ich zaranžovať.“  Netradičný zvuk pesničkám dodajú akustické nástroje – vibrafón, klarinet, či perkusie.

V súčasnosti vyberá Müller so spolupracovníkmi aj ďalšie piesne z množstva svojich starších úspešných skladieb. „Nemám žiadnu mimoriadne obľúbenú, pokojne by som dokázal oželieť hociktorú, ak by sa do zoznamu nedostala. Ale rovnako platí, že za tie, ktoré si napokon vyberieme, dám aj obe ruky do ohňa,“ tvrdí s úsmevom Müller.

Richard Müller: Potichu tour 2010

20.11. Štrbské Pleso – Grand Hotel Kempinski High Tatras/ exkluzívny koncert
22.11. Bratislava – Dom kultúry Ružinov / verejná generálka
30.11. Žilina – Dom odborov
01.12. Nitra – Staré divadlo Karola Spišáka
02.12. Trnava – Dom kultúry
05.12. Plzeň – Dům kultury
06.12. Praha – Hybernia
08.12. Ostrava – Dům kultury
09.12. Zlaté Moravce – Divadelná sála MsKS
10.12. Hlohovec – Športová hala
11.12. Brno – Semilasso
13.12. Liptovský Mikuláš – Dom kultúry
14.12. Poprad – Dom kultúry
15.12. Prešov – Divadlo Jonáša Záborského
16.12. Košice – Stará radnica
17.12. Levice – Športová hala
19.12. Bratislava – Nová scénacéna

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky