NovinkyKam na koncert?

Pripravte sa na COAL CHAMBER (usa), ASKING ALEXANDRIA (uk), VEIL OF MAYA (usa) a SCARRED BY BEAUTY (den)

Pondelok 24/06 je dátumom, ktorý by si do svojho diára mali poznamenať všetky generácie holdujúce energickej a tvrdšej hudbe, pretože v bratislavskom klube Majestic dôjde k unikátnemu pretknutiu hneď troch nezávislých turné, vďaka ktorému sa na jednom pódiu objavia kapely COAL CHAMBER, AAKING ALEXANDRIA , VEIL OF MAYA a Scarred BY BEAUTY.

Sen mnohých fanúšikov sa stáva realitou. Vstupenky na túto hudobnú udalosť sú k dostaniu v sieti Ticketportal alebo priamo v klube Majestic. Koncert začne už o 18.30 hod. otvorením klubu a nasledovať bude prvá z kapiel. Viac informácií poskytne web usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

COAL CHAMBER je meno, ktoré nie je nutné predstavovať všetkým vyznávačom hudobného štýlu označovaného ako nu-metal. Práve táto kapela je považovaná za hlavného priekopníka daného štýlu a na ich ohlase nič nezmenil ani jej rozpad v roku 2003, ktorý bol ukončený reunionom v roku 2011. COAL CHAMBER na čele s frontmanom Dezom Farfarom, známym tiež z kapely Devildriver, kraľovali najmä v deväťdesiatych rokoch, kedy im vyšiel zásadný album ako „Coal Chamber“ alebo „Chamber Music“. Kapela v tých rokoch koncertovala ako headliner na rade svetových tour alebo v rámci monster podnikov ako sú Ozzfest ai.

V súčasnosti sa tak vtedajším, ale súčasným mladým fanúšikom, naskytá skvelá šanca znovu privítať legendu žánru na koncertných pódiách, konkrétne 24.6. v Bratislave.

Spojenie COAL CHAMBER a ASKING ALEXANDRIA môže pre niekoho vyznievať dosť extravagantne, ale opak je pravdou. Obe kapely spája živelná a energická hudba, ktorá vyniká predovšetkým pri živých vystúpeniach. Anglickí mladíci ASKING ALEXANDRIA sú vzývacou modlou pre všetkých vyznávačov hudobného štýlu metalcore, spájajúca v sebe tvrdo metalové a tradičné hardcoreovy prvky. Ich európske turné sa odohráva prevažne vo vypredaných halách a ASKING ALEXANDRIA behom krátkej doby vyrástli do pozície nefalšovaných stars. Na konte majú teraz tri radové dosky, z ktorých tá posledná „From Death to Destiny“ vyšla v tomto roku.

Ako ďalší sa predstaví americká kapela VEIL OF MAYA, ktorá je jedným z hlavných predstaviteľov technicky podaného death metalu. Ich hráčska vycibrenosť, rovnako tak schopnosť napísať chytľavé skladby, je výnimočná. Presviedčajú o tom aj na svojom poslednom albume nazvanom „Eclipse“.

Celý večer potom otvorí svojím setom dánska hardcorovej úderka SCARRED BY BEAUTY, ktorá by mala osloviť predovšetkým fanúšikov ASKING ALEXANDRIA.

Viac informácií na www.obscure.cz alebo www.majestic.sk.

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky