NovinkyKam na koncert?Festivaly

Už dnes začína 6. ročník Ethno Port festivalu v Poznani

Festival Ethno Port v Poznani  má svoje pôsobenie od roku 2008 a práve dnes začína jeho 6. ročník tejto multikultúrnej rôznorodosti spájajúc ľudí za pomoci hudby. Festival sa bude konať od 7. do 9. júna. Tradične bude dominovať hudbou z rôznych častí sveta. Chýbať nebude ani poľská folková scéna a pre záujemcov je pripravených aj mnoho workshopov, prednášok a filmových projekcií.

Hudba nás obklopuje zo všetkých strán aj dnes. Problém je, že v mnohých prípadoch je to len akási výplň v pozadí, zvuk, ktorý počujeme má predsa melódiu a spev! Organizátori festivalu Ethno Port hovoria: „Hudba je niečo zvláštne. Veríme, že nesie so sebou dôležitú vec, že ​​ako univerzálny jazyk môže spojiť ľudí, radosť a emócie, rovnako ako spev a tanec, sú nezávislé na myslení a ideológií.“

Mať oporu v tradícii umelcov z celého sveta, sú schopní vytvoriť fascinujúce spojenia rôznych kultúr. Etno milovníci hudby po celom svete objavili túto pravdu už dávno. Objav je tak prirodzená túžba učiť sa, vidieť kultúru druhých a jednoduchá túžba počuť novú, krásnu hudbu. Osobitnú pozornosť skrýva každý prvok festivalu. Diváci sú svedkami prác umelcov, ktorí na seba poukazujú vlastnými úspechmi a kultúrou. Táto hudba poukazuje na smer, niekedy stačí pozvať partnera k tancu, a niekedy môže viesť k zamysleniu. Etno hudba bude vždy existovať, pretože sa stala skutočným, dôležitým príbehom v živote ľudí. Pozývame vás vypočuť si tieto príbehy, ktoré pre vás pripravil festival Ethno Port v Poznani.

Na festivale vystúpia DAGADANA & FRANK PARKER – special project (Poľsko/Ukrajina/USA), TAMIKREST (Mali), DUBIOZA KOLEKTIV (Bosna a Hercegovina), KAYHAN KALHOR & ERDAL ERZINCAN (Iran/Turecko), CANZONIERE GRECANICO SALENTINO (Taliansko), HYSNI (NIKO) ZELA & ALBANIAN ISO-POLYPHONIC CHOIR (Albánsko), JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO (Poľsko), WARSAW VILLAGE BAND & MERCEDES PEÓN (Poľsko/Španielsko), PANDIT HARIPRASAD CHAURASIA (India), ALIREZA GHORBANI (Iran), JEAN-LUC THOMAS & YVON RIOU (Francúzsko), YAT-KHA (Rusko), BOBAN & MARKO MARKOVIĆ ORCHESTRA (Srbsko), FÉLIX LAJKÓ (Maďarsko), IBRAHIM MAALOUF (Libanon).

Viac info na http://www.zamek.poznan.pl/

text: Paľo Dráb

info/foto: web Ethno Port Poznaň

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky