Novinky

PREMIÉRA VIDEOKLIPU: ONDŘEJ BRZOBOHATÝ A PETER CMORIK ROZFÚKALI „VIETOR“!

Debutovému albumu Ondřeje Brzobohatého „IDENTITY“ aj titulnému singlu – Ondřejovmu česko-slovenskému duetu s Petrom Cmorikom „Vietor“ sa v rebríčkoch predajnosti darí stále viac. Uprostred leta sa preto charizmatický český umelec rozhodol venovať fanúšikom vizuálnu podobu ich obľúbenej skladby. 

Pracuje neustále! Po náročných mesiacoch v porote X Faktoru, následných koncertných krstoch nového albumu „IDENTITY“ a predskakovaní na bratislavskom koncerte Jamieho Culluma, prináša Ondřej Brzobohatý ďalšiu novinku. Tentokrát je ňou videoklip k duetu s Petrom Cmorikom „Vietor“.

Dueto dvoch speváckych hviezd, ktoré je zároveň prvým rádiovým singlom z Ondřejovho debutového albumu „IDENTITY“, sa dočkalo obrazového stvárnenia v réžii Benedikta Renče, jedného z najvýraznejších českých fotografov súčasnosti. Ako Ondřej prezradil, práve pre neho Benedikt urobil výnimku – hoci videoklipy nakrúcať nezvykne, „Vietor“ si napriek tomu vzal pod režisérsku taktovku. Pre Ondřeja totiž nedávno nafotil sériu nových fotografií a obom umelcom sa spolupracovalo naozaj výborne.

Pieseň Vietor už pri písaní vznikala ako špeciálny duet so slovenským spevákom. Premýšľal som, kto na Slovensku ako spieva a Peter Cmorik bol pre mňa ideálny. Má krásne zafarbený hlas so soulovým a súčasne trochu rockovým nádychom. Krásny protipól môjho hlasu. To ma bavilo,“ vysvetlil Ondřej na margo netradičnej kombinácie umelcov v duete.

ob_pc_vietorAutorský album Ondřeje Brzobohatého „IDENTITY“sa teší už tri mesiace veľkej priazni poslucháčov (ihneď po vydaní bol podľa rebríčka IFPI medzi prvými tromi najpredávanejšími CD), ale i hudobných recenzentov. Napríklad podľa recenzie redaktora iReportu Daniela Maršalíka je doskou, ktorá na domácom hudobnom trhu chýbala: „Ondřej Brzobohatý je kvalitný skladateľ a dobrý producent. Nie je však žiadnou umeleckou rýchlokvaskou, a tak sa môžeme tešiť na jeho ďalšie počiny, ktoré nás presvedčia o jeho talente.“

Ondřej Brzobohatý sa už na jeseň vydá so svojou kapelou na jesenné IDENTITY TOUR, ktoré ponúkne komornejšiu atmosféru a upravený program, opäť nielen s pesničkami z nového albumu. Vstupenky na jesenné IDENTITY TOUR sú v predpredaji u miestnych organizátorov i v klasických predpredajoch – aktuálne informácie na www.ondrejbrzobohaty.cz.

IDENTITY TOUR 2014:

13. 10. – Strakonice

21. 10. – Dvůr Králové

22. 10. – Mladá Boleslav

27. 10. – Hodonín

02. 11. – Brno

03. 11. – Prostějov

04. 11. – Zlín

05. 11. – Znojmo

17. 11. – Zábřeh

24. 11. – Plzeň

07. 12. – Praha

Foto: Benedikt Renč/ Supraphon 2014, Zdroj: Soul For Show

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky