Novinky

PREMIÉRA: AMO predstavuje videoklip „NESKORO“

AMO & Band prináša svoj prvý tohtoročný singel, ktorý je zároveň posledným z albumu ROK NULA. Uzatvára tak sériu singlov Zlaté časy, DomaFemme Fatale. Tentokrát sa Opak a Moe s kapelou popasovali s nie práve najjednoduchšou témou. „Neskoro“ – takto  vidí a cíti AMO pocity človeka, ktorý stratil svojho blízkeho nečakane a príliš skoro.

Hip-hopová zostava na čele s rapermi Opakom a Moem prináša prvú tohtoročnú hudobnú novinku – singel „Neskoro“. Po veselších a odľahčených témach doterajších singlov „Doma“, „Zlaté časy“„Femme Fatale“ z albumu ROK NULA prichádza tentokrát na pretras vážnejšia téma, v ktorej sa chtiac či nechtiac, skôr či neskôr napokon nájde každý – strata blízkej osoby. „Je to pre nás veľmi osobná a silná skladba. Nebola pôvodne plánovaná ako singel, ukázalo sa ale, že ľudí zaujala, a tak sme jej skúsili dať vizuálnu podobu. Možno pre to, že hovorí o situácii,v ktorej sa môže ocitnúť každý z nás a je len na nás ako sa s ňou popasujeme, možno vďaka modernej a energickej produkcii od Marcela Véna. Každopádne sme radi, že ľudí baví,“ prezrádzajú chalani na margo voľby aktuálneho singla.

Atmosféru emotívnej skladby zdôrazňuje videoklip, ktorý AMO predstavuje už dnes. Nakrúcanie efektných záberov na divadelných doskách Kultúrneho domu v Hornej Strede zverili Opak a Moe mladým kreatívcom z Cloned Monkeys Production. Ako sa tvorivému tímu podarilo „pretaviť“ silné myšlienky skladby do vizuálnej podoby? Od začiatku sme sa na scenári a celkovom vizuáli podieľali spoločne, niečo sme vymysleli sami s Opakom, niečo chalani z Cloned Monkyes. Cieľom bolo neurobiť opisný, depresívne ladený klip, ale skôr jemne odľahčiť tému a nechať osobu, o ktorej hovoríme bez „tváre“ s tým, že sa môže jednať o kohokoľvek z nás… Chalani sa vybláznili so strihom a myslím, že výsledok je tým adekvátnym vizuálom k tejto téme“, dodáva Moe.

3Šachovú partiu medzi sebou pred kamerami rozohrali Opak a Moe ako jediní účinkujúci. Atmosféru videoklipu napokon pomohla dotvoriť členka tanečnej a akrobatickej skupiny Vertigo, ktorá si v ňom zatancovala so stuhou. „Formáciu A.M.O. sledujeme už od jej začiatkov, tvorba týchto chalanov je nám veľmi blízka, takže je to pre nás veľká česť podieľať sa na jej produkcii,“ rozpráva Jakub Školník z Cloned Monkeys Production„Skladba Neskoro je mocná záležitosť, v ktorej si každý nájde paralelu s vlastným životom a núti zamyslieť sa. Preto si naozaj ceníme, že sme práve k tejto skladbe tvorili vizuál. Je to jednoznačne veľká skúsenosť, najmä preto, že sme sa pokúsili o niečo odlišné od bežného priemeru. Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí nám pomáhali z čistého entuziazmu, všetkým, ktorí dávajú našej práci zmysel. Veríme, že aj z pohľadu diváka pôjde o audiovizuálny zážitok,“ dodáva režisér videoklipu na záver.

Video teaser created by HugeSpot ©2014
http://www.hugespot.sk
http://www.facebook.com/hugespot.sk

Viac info:

http://www.amo24hodin.sk/

https://www.facebook.com/AMO.Official

Foto: DAVID VIRGALA, Zdroj: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky