Predstavujeme

Amerika má novú hviezdu – zaostrite na Lady Antebellum!

Za názvom Lady Antebellum sa skrýva trojica amerických hudobníkov, ktorá aktuálne platí za oceánom za tie úplne najväčšie hviezdy. Teraz je na rade konečne aj Európa!

Zoskupenie Lady Antebellum tvorí Dave Haywood, Charles Kelley a nádherná Hillary Scott. Okamžite potom, čo sa kapela dala v roku 2006 dohromady, vyvolala v Amerike priamo davovú hystériu a svojim spojením country s popom si získala srdce miliónov fanúšikov. Dalo sa teda čakať, že nový album “Need You Now“, ktorý trio vydalo v Amerike koncom januára, bude opät znamenať úspech. Nikto ale asi nečakal, aký obrovský rozmer tento úspech bude mať, a že predajnosť zmieňovanej dosky sa bude po tak krátkej dobe počítať na milióny.

Len za prvý mesiac predaja z albumu “Need You Now“ v Amerike sa predalo   jeden milión kusov a platňa sa tak stala najrýchlejšie predávanejším titulom od roku 2005. Obdobný úspech zaznamenal i eponymný single, ktorý na vydanie albumu upozorňoval v rádiách. Singlov s touto piesňou sa predalo doteraz viac než dva a pol milióna kusov, a to všetko len na území Ameriky. Skladba je i naďalej najhranejšou piesňou amerických rádií a Lady Antebellum sú aktuálne najlukrativnejším zaoceánskym exportom.

Úspech Lady Antebellum, ktorí majú na svojom konte už i prestižné ocenenie Grammy, sa pomaly presúva z Ameriky konečne i do Europy. Prvé úspechy kapela zaznamenala v Anglicku a severských štátoch. Stredná Europa nezostáva pozadu a tak sa i do slovenských a českých rádií konečne dostáva single “Need You Now“, ktorému dali Lady Antebellum nový, popovo ladený kabát. Slovenské rádiá vrátane populárneho Fun už single zaradili do svojich rotácií a v slovenskej IFPI hitparáde už vysoko boduje cez päť týždňov.

Zapamatajme si názov Lady Antebellum, o tejto skupine tento rok ešte veľa budeme počuť!!!

Prečítajte si

Comments are closed.