NovinkyPredstavujeme

Predstavujeme: RAC

Čo Vás napadne keď sa povie leto? Mňa tequila sunrise, mojito, pláž, pohoda aj tá festivalová samozrejme.  Po tomto lete k všetkým týmto asociáciám pribudne aj RAC. Nikdy ste o ňom nepočuli? Tak dúfam, že po tomto krátkom texte objavíte niečo do svojho playlistu.

U mňa to zlomil song „Let go“. Úplne náhodou vypočutý na ceste do práce v MHD. Spomenul som si pri počúvaní na minuloročný koncert Bloc Party na Pohode (2013). Ten song tam v upravenej podobe zaznel. Vtedy som si sám pre seba povedal, že je to dosť iné ako tvorba Bloc Party, ale páčilo sa mi to. Vlastne som chcel vedieť ako sa volá lebo Bloc Party som mal napočúvané a tu to skladbu som nepoznal. Ako to po festivaloch chodí človek zabudne na pár životných momentov. Až rádio ktoré „nikdy nepreladím!“ mi pripomenulo čo som to vlastne s Bloc party chcel. A tak som sa dostal k RAC.

RAC

RAC je re-mixér a prodcent čo po slovensky znamená – nie spevák s kapelou, ani účastník súčasných speváckych estrád. Pre mňa je však veľmi zaujímavý element, hlavne výberom interpretov na spoluprácu a celkovým hudobným dojmom. Nenásilne sa Vám totiž dostane pod kožu a naozaj nehovorím iba o „Let go“. Skoro všetky skladby sú chytľavé hity s popovou príchuťou.

V prípade „Let go“ spolupracoval RAC so spevákom z Bloc Party a to samozrejme nie je jediné známe meno. Spevák Pinguin Prison naspieval pesničku „Holywood“. Z re-mixov budete určite poznať kapely Phoenix alebo Foster the people. Asi už máte predstavu aký je jeho hudobný záber. Podľa obľúbeného zdroja informácií „internet“ nájdete na RAC nálepku Indie pop. Ja, ale veľmi neuznávam škatuľkovanie. Preto by som RAC popísal ako melodické, rytmické a hlavne veselé. Určite Vás niečo na RAC zaujme a ak nie Vás tak slečnám sa to páčiť bude.

Všetky skladby ktorých názov v texte uvidíte sú z albumu „Strangers“. Album bol vydaný v roku 2014. RAC tento album vydal v dvoch častiach s časovým odstupom.  Celkovo nájdete na tejto prvotine bohatú zbierku 16 pesničiek.

Na záver by som rád vypichol pesničky ktoré sa mne páčili najviac.

Výberovka

Let go

Holywood

Cheapsunglasses

Hard to Hold

PS: Ja som tento album testoval na jednej party a bol to celkom úspech. Pozdravujem Máriu a Ľudmilu:)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky