Novinky

Pozrite si nový klip k pesničke Len sa neuraz z posledného albumu Mira Žbirku

Ďalším zo série videoklipov k skladbám oceňovaného albumu Mira Žbirku – Posledné veci k skladbe Len sa neuraz mal premiéru na Mekyho narodeniny.

Vytvoril ho hudobný koproducent skladby Petr Marek, ktorý k nemu napísal scenár, režíroval ho, nakrútil aj zostrihal. V skladbe, ktorú spoluprodukoval s Davidom Žbirkom si zahral aj gitarové sólo. Hlavnou postavou klipu je jeho čerstvo narodené bábätko.

Petr Marek patrí roky k obdivovateľom Mekyho Žbirku a so skupinou MIDI LIDI urobil pred rokmi coververziu skladby Do člna. Spolu s Mekym vystúpili v programe Doupě a s hosťujúcim Davidom Žbirkom  vzdali poctu Mekyho skladbám z albumov Nemoderný chalan, Chlapec z ulice a Zlomky poznania  v programe na festivaloch Pohoda a Metronome.

Pieseň „Len sa neuraz“ pochádza z platinového albumu Posledné veci, ktorý získal niekoľko cien Anděl vrátane Albumu roka. Album je zároveň súčasťou exkluzívneho LP boxu MIRO ŽBIRKA – UNIVERSAL COLLECTION, ktorá práve vyšiel a bol pokrstený spolu s knihou Katky Žbirkovej v sobotu (21.10.2023) v Lucerna Music Bare. Box je v striktne limitovanej edícii dostupný na objednávku cez web vydavateľstva Universal Music.

Foto – Tomáš Martínek

Prečítajte si tiež uletený aktuálny rozhovor s Petrom Marekom a kapelou Midi lidi z festivalu Pohoda 2023.

text: Tomáš Karpel
foto: Instagram/ Miro Žbirka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky