Novinky

Power of Flower štartujú jarné aktivity s novým dychom

Košická formácia Power of Flower sa s príchodom jari nadychuje k novej etape v jej živote, o čo sa postarali zmeny v zostave. Po odchode gitaristu Mareka Gmucu našli POF nového člena v Maťovi Guspanovi a klavír Martina Gmucu nahradil saxofón Ivany Slezákovej, ktorá študuje u Mária „Gapu“ Garberu, plus pôsobí v The Big Bang Bande. Ako poznamenal spevák POF Laco Hegyi, v podvedomí kapely personálne zmeny rezonovali už niekoľko desiatok týždňov a preto tento vývoj nikoho neprekvapil.

„Maťo nás zaujal už počas turné s Vranou. Keďže sme ho mali možnosť spoznať bližšie, po novoročných udalostiach sme ho okamžite oslovili. Okrem toho, že je šikovný gitarista, je i tvorivo a manažérsky činný, čo sme veľmi uvítali. S Ivanou sme sa zoznámili koncom januára na jednom košickom koncerte, kde sme si vymenili email a asi o týždeň sme už riešili aranžmány našich skladieb. V obidvoch prípadoch ide o talentovaných ľudí, ktorí k nám priniesli nový vietor a preto sa tešíme na spoločné koncerty,“ predstavil nových členov kapely Laco Hegyi.

Zásadnou zmenou v aranžmánoch Power of Flower je výmena klávesov za saxofón. Nové aranžmány posunuli skladby do inej roviny, k čomu prispeli tiež gitarové verzie M. Guspana. Tvorba POF získala ďalšiu linku, z ktorej môže čerpať energiu pre koncertný program. „Nestaval by som to  do polohy, že sme vymenili kláves za saxofón. Kláves odišiel a my sme s náhradou nepočítali. Keď prišla Ivana, vzali sme skladby od základu a začali ich riešiť s novými nápadmi. Každopádne to vnímam pozitívne, lebo naša tvorba získala nový dych a to doslovne,“ dodal s úsmevom L. Hegyi.

S novou zostavou by chceli Power of Flower nadviazať na rok 2009, kedy sa kapele podarili nahrávky v štúdiu, séria letných akcií a v jeseni potiahli spolu s Vranou turné. Koncertný program pripravili Power of Flower v dynamickom profile, v ktorom nebudú chýbať ani prekvapenia a postupne budú pribúdať aj novinky. „V horizonte jedného, dvoch mesiacov budú do play listu zaraďované už aj skladby z dielne novej zostavy POF, ktoré pripravujeme priebežne nahrávať a ponúkať z našej stránky,“ sľúbil L. Hegyi

Koncertné termíny Power of Flower boli v roku 2009 v ich prípade bohaté na náhody a kolízie s tým spojené. Koncert finalistov Stropkovskej hudobnej ligy sa prekrýval s prvým kolom prezidentských volieb, v máji prišla kapela o koncert zrušený kvôli zápasu z hokejového šampionátu Slovensko – Maďarsko a turné s Vranou sa začínalo v deň súboja o postup na futbalové majstrovstvá sveta Slovensko – Slovinsko. „Po týchto skúsenostiach už viac sledujeme asociačné termíny našich futbalistov a hokejistov. Čo sa týka pána prezidenta, dúfame, že sme mu príliš veľa voličov nevzali,“ dodal v dobrej nálade L. Hegyi.

text: Imrich Makó
foto: archív kapely

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky