NovinkyKam na koncert?

Polemic po 25tich rokoch na scéne: „Naše tajomstvo? Sme TÍM!“

Priekopníci slovenského SKA, skupina Polemic, oslávi v roku 2013 už 25. výročie svojej existencie. 10členná kopa dobrej nálady a smiechu prezradila, že oslavovať bude niekoľko mesiacov. Fanúšikovia Polemicu sa majú na čo tešiť. Chlapci si pre nich pripravili hneď viacero darčekov.    

Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslávi Polemic vo veľkom štýle – ako inak – novým albumom, singlom, a napokon pridá i veľké turné, kde si budú môcť skalní fanúšikovia nové skladby vypočuť naživo. Kapela sa bezprostredne po príchode nového roka zatvorila v štúdiu, a ako sa nechala počuť, na novom albume pracuje deň čo deň, aby mohol vyjsť koncom marca. Predzvesťou dosky bude prvý singel, ktorý by sa mal do uší fanúšikov dostať už začiatkom marca. Na turné následne kapela vyrazí už prvý aprílový víkend.

Ako prezradil jeden z členov kapely Peter „Petko“ Opet, 25 rokov na scéne ubehlo priekopníkom žánru SKA na Slovensku pekelne rýchlo. Až tak rýchlo, že na štvrťstoročie existencie si pripadá Polemic stále primladý. Hoci počas svojho fungovania veselé zoskupenie zožalo množstvo úspechov, za ten najväčší všetci členovia jednohlasne považujú fakt, že sú ešte stále spolu, že hrajú muziku, ktorá ich veľmi baví, a baví aj ich publikum, ktoré sa neostýcha dať im to najavo tancom a spevom. Ako však Petko dodáva, viac ako dve desaťročia chtiac či nechtiac kapelu do určitej miery zmenili: „Po prvotnom entuziazme, veľkom chtíči, nulových znalostiach o šoubiznise aj poslabších hráčskych schopnostiach  sme dozreli ľudsky aj profesionálne. Teraz Polemic tvoria ľudia, pre ktorých je práve táto kapela prioritou – žiadni príležitostní muzikanti, ale stabilný tím,“ prezrádza tajomstvo Polemicu a jeho súdržnosti.

Ako v každej dlhoročne fungujúcej kapele, i medzi členov Polemicu z času na čas zavíta ponorková choroba. Na tú však chlapci, ktorí nie sú len kolegovia, ale aj veľmi dobrí priatelia v súkromí, už dávno našli liek: „Občas sa prejavuje, ale vieme sa s tým ľahko vyrovnať. Stačí pár dní oddychu. Vieme, že každý chce pre kapelu to najlepšie a snažíme sa akceptovať odlišné názory. Je pravda, že to občas býva nápor na naše egá,“ smeje sa Petko a jedným dychom dodáva, že neúnavným hraním si Polemic do dnešného dňa vyrobil veľmi slušnú bilanciu, týkajúcu sa frekventovanosti koncertov.  „Posledné roky sme boli na hranici cca 120 koncertov ročne, sem-tam máme aj dvojkoncerty v jeden deň, takže sme na koncertoch približne 100 dní v roku. Máme toho dosť, nenudíme sa.“  Koncertná únava však slovenským kráľom SKA ani zďaleka nehrozí. Skôr naopak, ako so smiechom priznávajú, čím viac hrajú, tým viac chcú hrať. A svojim fanúšikom odkazujú: „Nie sme žiadni starí fotrovci! Príďte na turné a presvedčte sa sami.“

Termíny a miesta POLEMIC TOUR 2013:

05. 04. Trenčín                                 20. 04. Martin

06. 04. Šaľa                                        24. 04. Prešov

10. 04. Banská Bystrica                  25. 04. Košice

11. 04. Nitra                                       26. 04. Nové Mesto nad Váhom

12. 04. Bratislava                             27. 04. Hruštín

13. 04. Žilina                                      04. 05. Partizánske

19. 04. Čadca

Viac info:

www.polemic.sk
http://www.facebook.com/POLEMIC.official

FOTO: archív Polemic

ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky