Novinky

ZLATÝ SLÁVIK UŠIEL CELESTE BUCKINGHAM LEN O PÁR HLASOV! A UŽ NA ŇU ČAKAJÚ ĎALŠIE VÝZNAMNÉ NOMINÁCIE

Dve premenené nominácie na ocenenie Slávik 2012 si v týchto chvíľach speváčka Celeste Buckingham odnáša do amerického Nashville. Práve odtiaľ priletela len na krátke tri dni na Slovensko, aby sa osobne poďakovala fanúšikom za ich hlasy v najprestížnejšej speváckej ankete, a aby predviedla spolu s kolegom Majkom Spiritom svoj minuloročný hit Run Run Run i aktuálny singel Never Be You v úplne novom netradičnom šate. Miláčik slovenského publika sa už teraz teší na marec, kedy do Európy priletí opäť. Vďaka diváckemu hlasovaniu je totiž nominovaná na ďalšie prestížne ceny: OTO 2012 na Slovensku a Žebřík 2012 v Českej republike.

Vydanie úspešnej debutovej dosky Don´t Look Back a rok tvrdej driny v štúdiu priniesli 17-ročnej Celeste Buckingham ovocie v podobe dvoch premenených nominácii na Slávika 2012, v kategóriách Speváčka roka a Objav roka. Ako Speváčka roka sa nadaná autorka a interpretka, momentálne žijúca i pracujúca v USA, umiestnila na druhej priečke. Pár hodín po prenose organizátori zverejnili presné množstvo bodov, ktoré nominovaní umelci získali. Podľa výsledkov Celeste Buckingham delilo od zlatej sošky iba tesných 83 bodov. Podľa systému sms hlasovania a online dotazníkov, v ktorých jednotlivé hlasy mali hodnotu od jedného do troch bodov, teda Celeste chýbalo k prvej priečke maximálne 83 hlasov. So striebornou soškou je však mladá speváčka nadmieru spokojná a fanúšikom za ňu posiela jedno veľké ĎAKUJEM: „Veľké ĎAKUJEM za všetko! Za vašu podporu, za vaše hlasy, za to, že ste, a že ste takí skvelí!“ Ďalšiu príležitosť zabodovať u svojich priaznivcov bude mať speváčka už o mesiac, 16. marca, počas vyhlásenia výsledkov prestížnej ankety OTO 2012, v ktorej je opäť nominovaná v kategórii Speváčka roka. Ešte deň predtým, 15. marca sa však ukáže, ako je na tom s priazňou svojich českých fanúšikov. Rovnako ako doma na Slovensku, aj u našich západných susedov totiž po prvom kole hlasovania postúpila do hlavných nominácií na Speváčku roka, tentokrát v prestížnej ankete hudobného internetového portálu www.ireport.cz, Žebřík 2012. Vyhlásenia výsledkov sa zúčastní so svojou kapelou, s ktorou vystúpi počas programu.

Výsledky Slávik 2012 – kategória Speváčka:

  1. 1.      Tina                               6 526 bodov                
  2. 2.      Celeste Buckingham   6 444 bodov               
  3. 3.      Zuzana Smatanová      5 383 bodov

CELESTE BUCKINGHAM – BIO

Celeste Rizvana Buckingham sa narodila 3. mája 1995 v Zűrichu švajčiarskej  matke a americkému otcovi, v žilách jej ale koluje po prarodičoch tiež iránska, írska, anglická a ruská krv. Multikultúrne prostredie, v ktorom vyrastala, ovplyvnilo nielen jej záujmy, ale odráža sa i v jej tvorbe. Hudbe prepadla v útlom veku, svoje prvé vystúpenie na verejnosti absolvovala už ako trojročná, kedy prerušila koncert, vyžiadala si mikrofón a konsternovanú kapelu poprosila o hudobný doprovod. V  dvanástich rokoch začala sama písať texty, jedna z jej prvých piesní je ‚Blue Guitar‘. V súčasnosti žije striedavo v Bratislave a v USA. Hovorí plynulo štyrmi jazykmi a bola prijatá na dve najprestížnejšie hudobné školy v USA – Berklee College of Music v Bostone a Belmont University v Nashville. Na druhú menovanú v septembri  minulého roku nastúpila.

zdroj: Adriána Čahojová

foto: Peter Frolo, Zdroj: SLAVICA s.r.o.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky