NovinkyKam na koncert?

Po vypredanom koncerte plánuje Andrej Šeban vystupovať v Stredisku kultúry Bratislava Nové Mesto pravidelne!

Koncert famózneho slovenského gitaristu Andreja Šebana so staronovou zostavou bratislavské publikum doslova nadchol. Vo vypredanom Stredisku kultúry Bratislava Nové Mesto zahral s hráčom na bicie Marcelom Buntajom a basgitaristom Martinom Gašparom. Vynikajúce trio ocenili fanúšikovia búrlivým potleskom. Netradičné adaptácie ľudových piesní ich očarili. Andrej Šeban plánuje v tejto zostave, ktorú považuje za ideálnu, na budúci rok koncertovať tak často ako to len bude možné. Pripravuje tiež pravidelné vystúpenia v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici a chce vydať aj nový album! Skvelý gitarista Andrej Šeba sľubuje v roku 2016 bohatú hudobnú úrodu!

Veľký návrat hudobného tria na koncertné dosky sa vydaril! Gitarista Andrej Šeban s hráčom na bicie Marcelom Buntajom a basgitaristom Martinom Gašparom očarili bratislavské publikum. Vypredali koncert v Stredisku kultúry Bratislava Nové Mesto!

„Hralo sa nám skvele, plná sála vždy poteší. Bratislavské publikum je výborné. Medzi fanúšikmi bolo aj kvantum našich známych a priateľov, čiže sme mali až takmer rodinnú atmosféru. Som naozaj rád, že publikum prijíma tento koncept, ktorý vychádza z našich hudobných koreňov a dobre na to reaguje. Bol to veľmi príjemný večer, “ teší sa Andrej Šeban.

Známe hity ako „Bude ako nebolo“, či „Bezvetrie“, ale aj úplné novinky, fanúšikovia ocenili búrlivým potleskom. Nadchli ich aj netradičné adaptácie ľudových piesní. Andrej Šeban vystúpil v tomto kultúrnom stánku po dlhých rokoch a atmosféra sa mu zapáčila natoľko, že tu chce vystupovať pravidelne.

DSC_0814„Ten priestor je pre mňa spojený so slovom „socík“. Zaspomínal som si teda aj na mladosť a na všetko, čo som v tom období zažil. Myslím si, že veľa ľudí prišlo aj s tým, že chceli po rokoch navštíviť toto miesto. Dnes je samozrejme vynovené a vyzerá celkom inak. Zdá sa, že by sme tam mohli na budúci rok pravidelne hrávať. Chcem však zmeniť jednu vec. Nebudeme vystupovať na pódiu, ako to bolo tentoraz, ale zídeme dole do sály, aby sme boli bližšie k publiku,“ prezrádza plány Andrej Šeban.

Skvelý hudobník má však v talóne pre fanúšikov aj ďalšie novinky.

„Túto zostavu – s Marcelom Buntajom a Martinom Gašparom – považujem za ideálnu. Bol by som preto rád, aby sme spolu na budúci rok hrávali čo najviac. Závisí to však od mojich spoluhráčov, ktorí sú veľmi vyťažení. Naozaj však dúfam, že si nájdeme čas a budeme sa intenzívne venovať tomuto zoskupenie. A chceme ísť aj do štúdia. Dlho som nič nevydal, je načase nahrať album. Budúci rok by teda mohla byť bohatá hudobná úroda,“ dodáva Andrej Šeban.

Podrobnosti o aktivitách Andreja Šebana nájdete na: http://www.andrejseban.com/ Informácie o aktuálnych koncertoch v Stredisku kultúry Bratislava – Nové mesto sa dozviete prostredníctvom webu: http://www.skvajnorska.sk/podujatia/

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Jana Plevová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky