NovinkyReportáže

PIL C rozhýbal v Košiciach celý klub!

PIL C sa zastavil na svojom turné „2086“ TOUR aj v košickom T-CLUBe, aby aj tu ukázal špeciálnu show. Večer v  košickom T – Klube nemal chybu, pričom chrbát mu kryl jeden z najlepších slovenských producentov – Specialbeatz.

Fenomén československej hudobnej scény Lukáš Kajanovič, známy ako PIL C je neobvyklý jav na hip-hopovej scéne. S hudbou začal pomerne neskoro, a to keď mal 28 rokov. Jeho odrazovým mostíkom do sveta hudby bol song Lost. Vydal ho v roku 2014 a odvtedy spolupracoval s viacerými slovenskými aj českými producentmi či interpretmi  ako Dalyb, DJ Wich a ďalšími.. Jeho rap je špecifický tým, že zaujímavo mení polohy hlasu, čo si môžeme všimnúť pri viacerých trackoch.

Svoj tretí sólový projekt s názvom „2086“ predviedol po dvojročnej prestávke. Pred PIL C-ho show fanúšikov správne naladili hostia Otis H16 a LUISA ale aj FRAYER FLEXKING x YAYA REBEL.

Po krátkom meškaní Pil C prišiel na stage a začal rapovať pri songu Teriyaki celý klub skákal v jednom rytme. Veľká energia rapera sa odrazila na jeho verných fanúšikoch. Každý chcel byť čo najbližšie ku svojmu idolu.

Zahral pesničky z nového albumu „2086“ TOUR. Nechýbal ani vytvorený (pogo) kruh, v ktorom bol každý kto sa chcel odviazať. PIL C zahral aj známe pesničky ako Silent Hill, Vidím jak ich je*e či RBMK. Koncert sa odohrával deň pred voľbami a PIL C vyzval každého prítomného, aby išiel voliť. V pohode si dokonca podával ruky s ľuďmi v prvých radoch, niektorým sa dokonca ušiel energeťák zadarmo, rovno z rúk rapera.

Hip-hopovú atmosféru si prišli užiť hlavne mladší, čo sa prejavilo aj na zaujímavých módnych outfitoch. Po koncerte čakal dlhý rad pred šatňou. Viacerým sa aj podarilo spraviť si fotku s PIL C. Tým, ktorým koncert nestačil a chceli sa ešte vybúriť sa zabávali pri DJ sete.

Rapový fenomén po dlhšej prestávke zapálil Košických fanúšikov! Ďalšiu zastávku si spraví aj v týchto mestách:

„2086“ TOUR:
6.3.2020 – Trnava
7.3.2020 – Žilina
13.3.2020 – Banská Bystrica
14.3.2020 – Poprad
3.4.2020 – Bratislava
9.4.2020 – Prievidza
10.4.2020 – Nitra

Autor: Katka Nagyová

Foto a video : Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky