Novinky

Peter Bič Project vydávajú debutový album s hitom „Hey Now“!

Fanúšikovia skvelého gitaristu Petra Biča a jeho kapely sa konečne dočkali! Presne dnes vychádza dlhoočakávaný debutový album kapely Peter Bič Project s názvom „Say It Loud“. Novinka obsahuje megahit „Hey Now“ a ďalšie hudobné lahôdky.

Skupina Peter Bič Project sa preslávila nielen doma, ale aj v zahraničí úspešným singlom „Hey now“.  Túto pecku teraz fanúšikovia môžu nájsť na debutovom albume „Say It Loud“, ktorý vychádza presne dnes.

„Album vznikal v priebehu roka. Samotné nahrávanie trvalo mesiac a pol aj s mixovaním a mastrovaním. Práca v štúdiu bola veľmi príjemná, keďže sme mali všetko vopred pripravené a nacvičené.“ Sumarizuje dokončenú prácu líder skupiny Peter Bič.

Album sa volá podľa druhého singla „Say It Loud“, ktorý dokonale vystihuje náladu v skupine. Všetci jej členovia – líder Peter Bič, speváčka Dáška Kostovčík, spevák Ivo Bič, klávesák Matúš Pavlík, basgitarista Vlado Čekan a bubeník Jozef Zima – sa riadia heslom: vykrič na plné ústa čo chceš, povedz čo máš rád, čo ťa baví, neboj sa ísť do toho! Práve preto urobili album podľa svojich predstáv.

„Sú to osobné a pre nás zábavné pesničky, pretože sme sa pri ich skladaní veľmi bavili a bavíme sa aj pri ich hraní. Celé to vznikalo pri veľmi dobrej energii. Netreba tam hľadať len hity typu Hey Now. Každá pesnička je trochu iná…“ Vysvetľuje frontman kapely Peter Bič.

Na albume je 12 skladieb a všetky sú v angličtine. Na ich vzniku sa podieľa celý Peter Bič Project.

„Hudbu skladáme všetci, texty píšu speváci Ivo a Dáška, ktorí sa v angličtine našli. Keď niekto dostane nápad, tak sa od toho odpichneme a rozvinieme to do textu. Je to spoločné dielo. Najprv robíme hudbu, do toho sa dotvárajú nálady pesničky, podľa situácie a obdobia, v ktorom práve žijeme…“ Opisuje skladateľský proces Peter Bič.

Debutový album „Say It Loud“ pokrstia Peter Bič Project už 18.októbra v bratislavskom klube Loft!

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Ján Štovka, Olivier Production

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky