Novinky

Peter Bič o najhranejšej skladbe roka: Ostala mojou srdcovou záležitosťou

Peter Bič Project má za sebou hviezdny večer. Počas slávnostného odovzdávania Cien SOZA 2013 si totiž kapela vypočula tri nominácie – Peter Bič bol nominovaný na „cenu pre skladateľa najhranejších hudobných diel“ a hneď dve piesne Hey Now a Thinking About You sa uchádzali o honor pre „najhranejšiu skladbu“.

Po Rádio Slávikovi za skladbu Hey Now získali Peter Bič Project ďalšie prestížne ocenenie. Partia hudobníkov okolo skvelého gitaristu vstúpila na slovenskú scénu debutovým albumom Say It Loud. Jeho obrovský hitový potenciál podčiarkol aj galavečer v bratislavskom Divadle Aréna, pretože práve Thinking About You získala „Cenu SOZA za najhranejšiu skladbu“. „Získať cenu za najhranejšiu pieseň je pre nás obrovská pocta a zároveň príjemné znamenie, že ľudia majú našu hudbu radi a chcú ju počúvať. Toto ocenenie vnímame ako jedno z najvyšších, aké sme mohli dostať, lebo vychádza z oficiálnych štatistík,“ uviedol Peter Bič.

Napriek tomu, že Peter Bič Project majú na konte dve ceny za hranosť v prísnom slovenskom rádiovom éteri, P. Bič s úsmevom tvrdí, že manuál na hity nemá. Ako doplnil, Say It Loud nahrali za pár dní v tvorivej eufórii a o to viac ho teší, že túto umeleckú spontánnosť ocenili aj fanúšikovia. „V čase, keď sme sa pokúšali skladať naše prvé pesničky, sme boli neznáma kapela, a na to obdobie máme stále iba krásne spomienky. Thinking About You bola jedna z našich prvých piesní, zložili sme ju veľmi rýchlo bez toho, aby sme špekulovali, či to bude raz hit a pre mňa dodnes ostala srdcovou záležitosťou,“ dodal P. Bič.

Kapela natočila k tejto emotívnej skladbe o láske aj romantický klip v hlavnej úlohe s herečkou Annou Sakmárovou. Zaujímavosťou je, že video sa natáčalo z originálneho žeriavu, ktorý tvorcovia vyrobili špeciálne pre Peter Bič Project. „Thinking About You hráme často na koncertoch ako poslednú. Vždy sa niečo musí skončiť, napr. koncert, ale napriek tomu chceme zanechať pozitívny pocit a táto pesnička sa nám spája práve s tým, že i konce môžu mať nádej,“ vysvetľoval P. Bič.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky