NovinkyKam na koncert?

Peter Aristone pokrstí v Bratislave svoj nový album koncertom v rámci európskeho turné

Mladý, talentovaný slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone, ktorý žije v Prahe, privezie na Slovensko naživo svoj prvý medzinárodný sólo album “19 Days in Tetbury”. V stredu 11. júna 2014 o 20.00 ho pokrstí a pesničky z neho naživo s kapelou odohrá na koncerte v Music Gallery u Dežmára. Počas jedného večera môžete spolu s ním prežiť celých 19 dní v anglickom Tetbury, mieste, kde Peter pod produkčným vedením uznávaného producenta Grega Havera album nahrával. Bratislavská zastávka európskeho turné nasleduje po koncertoch v Londýne a Prahe. Pokračovať bude priebežne vo Švédsku a pripravujú sa ďalšie koncerty v Poľsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Nemecku a Taliansku. Vo všetkých týchto krajinách sa jeho pesničky začínajú objavovať v rádiách a prichádza aj záujem o jeho živé vystúpenia. Na albume, ktorý výjde v UK v septembri pribudne aj pesnička, v ktorej Petrovi sekunduje frontman skupiny Manic Street Preachers James Dean Bradfield. S ním sa Peter počas nahrávania osobne nestretol, pretože James je introvert a počas práce v štúdiu potrebuje svoj špeciálny priestor. Osobne sa stretli nedávno, na raňajkách po pražskom koncerte MSP a dohodli sa na ďalšej spolupráci. Nie je vylúčená ani ďalšia spolupráca s ex Spajskou Melanie C, s ktorou naspieval prvý a v Európe čoraz úspešnejší singel Cool As You. Ten by sa čoskoro mal objaviť aj v rotáciách BBC Radio 2.

“Na koncert v Bratislave sa veľmi teším. Je to moje rodné mesto, mám tam rodinu, kamarátov a už aj fanúšikov. Môžem povedať, že to bude pre mňa výnimočný koncert, pred ktorým mám oveľa väčšiu trému, ako pred ostatnými….Verím, že spoločne prežijeme krásny večer”, povedal Peter o pripravovanom bratislavskom koncerte a krste.

aktualizované info :

www.peteraristone.com

https://www.facebook.com/peteraristonemusic

O Petrovi Aristone :

Peter Aristone má 33 rokov. Hudbe sa venuje odmalička a pre dráhu muzikanta sa rozhodol už v štrnástich. Po absolvovaní priemyslovky odišiel šudovať do Prahy na Konzervatórium Jaroslava Ježka. Po jeho absolvovaní v roku 2005 zostal žiť v Prahe. Pracoval ako zvukový inžinier a podieľal sa napríklad na albumoch skupiny Elán. Ako muzikant účinkoval najmä v experimentálnom rockovom kvartete Personal Signet a v poprockovej kapele Popcorn Drama, s ktorou v roku 2011 vydal album a predskakoval na koncertoch Anastacie v Prahe, Bratislave a Budapešti. V roku 2012 sa vydal na sólovú dráhu a jej prvým počinom je album19 Days in Tetbury”, ktorý nahrával v anglickom Tetbury v produkcii uznávaného producenta Grega Havera a na ktorom hosťujú Melanie C, James Dean Bradfield (Manic Street Preachers) a Emma Ejwertz.

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky