Novinky

Cmorik s Opatovským vzdali hold Michaelovi Jacksonovi

Už to bude päť rokov od okamihu, keď sa svet dozvedel šokujúcu správu o tragickej smrti kráľa popu Michaela Jacksona. Zomrel nečakane na predávkovanie liekmi 25. júna 2009. Jeho hudba zasiahla milióny ľudí na celom svete, jeho štýl tanca bol nezameniteľný, jeho skladateľský talent dodnes obdivujú mnohí renomovaní autori.

Michael Jackson poznačil aj život Roba Opatovského. Vstúpil doň v čase, keď bol náš známy spevák ešte len školopovinné dieťa. „Všetci sme ho vtedy obdivovali, inak to ani nešlo. Rovnako všetci sme tiež skúšali jeho moonwalk,“ spomína s úsmevom. „Dokonca som mal peračník s Michaelovým portrétom a dodnes si pamätám, ako som na kolotočoch nevedel odtrhnúť zrak od jeho papierovej makety v nadživotnej veľkosti.“

Robo sledoval Jacksonovu kariéru aj v dospelosti, dokonca do svojho repertoáru prevzal známu baladu You Are Not Alone. Michaelova nečakaná smrť ho šokovala. „Vôbec som tomu nemohol uveriť. Veď mal len päťdesiat rokov, toľko skvelej hudby ešte mohol zložiť. Jeho skladby zostanú naozaj večne živé, nepochybujem o tom, že si ich budú spievať aj naše vnúčatá.“

cmoro2Hold svojmu veľkému vzoru vyjadril Robo Opatovský aj v novej pesničke Niečo je tu zlé. Hneď na prvé počutie zistíte, že sa vymyká z jeho tradičného repertoáru, ba dokonca znie ako „jacksonovka“. Robo si k nahrávaniu navyše pozval speváka, ktorý svojím typickým chrapľavým hlasom piesni dodáva jacksonovskú naliehavosť – Petra Cmorika. Ten s nápadom bez výhrad súhlasil. „Hudba je len jedna, delí sa iba na dobrú alebo zlú. Ak viem, že dokážem nahrávke dodať iný feeling ako Robo, rád idem do toho. Som presvedčený, že naše hlasy spolu môžu fungovať. V tomto smere nemám žiadne predsudky,“ hovorí.

Tak vznikla skladba, v ktorej sa spojili dvaja interpreti známi svojím bezchybným spevom, aby vzdali hold spevákovi právom označovanému za kráľa popu. Pesnička Niečo je tu zlé je prvým netradičným mužským duetom Roba Opatovského a Petra Cmorika.

Prvýkrát ho spoločne zaspievajú už túto sobotu 7. júna na podujatí Paráda v areáli Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom.

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky