Novinky

Ozzy Osbourne prichádza s novým albumom

“Madman” Ozzy Osbourne nestráca chuť tvoriť novú hudbu aj napriek svojmu veku a fyzickému stavu. Po troch rokoch od svojej ostatnej štúdiovej nahrávky dáva jasne najavo, že ešte nevykričal všetko, čo jeho šialená duša v sebe skrýva. Už 21.júna vyjde vo vydavateľstve Epic Records (u nás Sony BMG Music) jeho desiata radová platňa SCREAM.

Produkcie sa ujal Ozzy spolu s Kevinom Churkom, s ktorým stali aj za úspechom a miliónovými predajmi predchadzajúcej dosky Black Rain z roku 2007. Novinku otca temnôt avizuje skladba „Let Me Hear Your Scream“, ktorá mala celosvetovú premiéru v seriále Kriminálka New York. Stal osa tak 14.apríla na stanici CBS.

Držiteľ ceny Grammy a člen Rock´n´rollovej siene slávy Ozzy Osbourne nahral väčšinu nového materiálu vo svojom domácom štúdiu The Bunker v Los Angeles. Podieľal sa na vzniku všetkých skladieb, a to prevažne v spolupráci s Kevinom Churkom. Na tomto albume sa vôbec po prvý krát predstaví Ozzyho nový gitarista Gus G, ktorý nahradil fenomenálneho gitaristu a skladateľa Zakka Wyldea, ktorý pôsobil po boku Ozzyho takmer dvadsať rokov. Ozzyho kapelu tvoria ďalší traja členovia: basgitarista Blasko, bubeník Tommy Clufetos a klávesák Adam Wakeman.

Ozzy sa pripravuje na 18 mesačné celosvetové turné na podporu novinky Scream. Európsku časť svojho turné zaháji 28.augusta 2010 na českom open-air festivale Řípfest 2010. Pôjde o jediné vystúpenie Ozzyho v Čechách a na Slovensku.

text a foto: Sony BMG Music Entertainment

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky