Novinky

Opatovský ide na Eurosong so svojím svadobným darom

V minulom roku sa Robo Opatovský prepracoval až do národného finále pesničkovej súťaže Eurosong.  Tento rok prichádza  s novinkou „Niečo máš“. 22. januára 2010 sa znova začne súboj o to, kto zo slovenských interpretov bude našu krajinu reprezentovať na pesničkovej súťaži Eurosong. Do užšieho výberu sa  opäť dostal  Robo Opatovský. Pred rokom práve na Eurosongu zažiaril s pesničkou „Prší“. Prihlásil sa pritom až na popud manželky Kataríny, ktorá túto skladbu milovala. Aj tohtoročná súťažná pieseň  Roba Opatovského nazvaná „Niečo máš“ s jeho ženou Katkou úzko súvisí.

„Premiéru mala na mojej svadbe v máji minulého roku. S aranžovaním mi pomohla Ľubica Čekovská, dokonca mi potom svoje partitúry darovala. Bol to svadobný darček od nej,“ vysvetľuje Robo.

Hoci skladba bola svadobným darčekom od neho pre manželku Katarínu, nemal vraj problém získať jej súhlas na to, aby ju použil na profesionálne účely.

„Nemusel som ju veľmi presviedčať. Pre mňa ako autora by bolo navyše veľmi smutné, ak by pieseň mala premiéru aj derniéru na mojej svadbe. Ľudia, ktorí ju počuli, mi potvrdili, že je vydarená a bola by škoda, ak by zostala navždy v šuplíku.“

Text pesničky „Niečo máš“ je síce hlboko osobný, no Robo ani Katarína s jeho zverejnením problém nemajú. Na Eurosongu ho Opatovský chce dokonca predstaviť  v kombinácii s klaviristom Tomášom Gajlíkom a Slovenským kvartetom.

Prvé semifinálové kolo Eurosongu  odvysiela Slovenská televízia na Jednotke 22. januára, Robo Opatovský  sa s pesničkou „Niečo máš“ naživo  predstaví  29. januára.

redakciu informovala Eva Bacigalová z manažmentu Roba Opatovského

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky