NovinkyKam na koncert?

ON THE ROAD alebo vypísané leto Vypsané fiXy

Po minulom roku, kedy Vypsaná fixa oslávila dvadsať rokov svojej existencie vydaním albumu Krásný smutný den a skvele poňatým narodeninovým turné (čo im prinieslo druhé miesto za album roka a tretie miesto za kapelu roka v ankete Žebřík 2014 a nomináciu za kapelu roka v ankete Anděl 2014), sa tento rok chystá užiť si leto hraním na festivaloch, dva z toho spoluorganizovať a na jeseň vyraziť na spoločné turné so skupinou Wohnout.

„Úsečka našej letnej existencie je ohraničená dvoma bodmi. Sú to dva festivaly, ktoré budú hosťovať. Začíname v piatok 26. júna v malebnej dedinke Vápenný Podol, kde má chalupu náš bubeník pitrs. Už šiestym rokom organizuje malú, ale veľmi príjemnú akciu PODOLFEST, kde tradične zahráme spoločne s ďalšími štyrmi až piatimi kapelami. Jedná sa o úplný opak veľkého festivalu, odohrávajúci sa v krásnej lokalite Železných hôr. Druhým festivalom, na ktorom sa podieľame, je benefičný festival ON THE ROAD (www.ontheroadfestival.com), ktorý organizujeme 28. – 29. augusta v areáli pri Čochtana u Lázní Bohdaneč spoločne s kamarátmi z občianskeho združenia DEA dealbata. Tento rok slávime desať rokov existencie festivalu a spoločne s nami to oslávi Sto Zvierat, Skyline, Mucha, Kvety alebo Eéčka a tiež spriatelené pardubickej kapely Dukla a Volant a mnoho ďalších. K tomuto festivalu máme aj hymnu, ktorá hrdo nesie názov On the Road,“ hovorí frontman kapely Mardi.

Kapelu je naživo možné vidieť na Majáles počas apríla a mája a na vybraných letných festivaloch ako sú Votvirak, Rock for People, Randal fest 2015 a ďalších. Na jeseň je pripravené spoločné turné s kapelou Wohnout.

Viac informácií k aktuálnym koncertom nájdete na www.vypsanafixa.cz a na www.ontheroadfestival.com.

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky