NovinkyKam na koncert?Festivaly

Na festivale Dance with Air sa vybláznite aj s kultovou kapelou Slobodná Európa!

Na festivale Dance with Air na letisku v Boleráze zabaví fanúšikov slovenská skupina Slobodná Európa! Kultoví rockeri odpália počas 20 – hodinového maratónu hudby a zábavy najväčšie pecky a prierez z 25-ročnej tvorby. Už 23. mája 2015 sa priaznivci môžu tešiť na známe skladby ako „Podvod“, „Unavený A Zničený“ či „Nikdy To Tak Nebude“. Chýbať nebudú ani piesne zo zatiaľ posledného albumu Slobodnej Európy s názvom „Štvorka“. Na letisku v Boleráze si na svoje prídu aj fanúšikovia headlinera festivalu Dance with Air Petra Nagya a skupín Zóna A, Chiki-Liki Tua, Karpatské chrbáty, Grobiani a Ramones Bratislava!

Už 23. mája 2015 vystúpi na letisku v Boleráze ikona slovenskej punkovej scény, kapela Slobodná Európa! Kultoví rockeri odpália na festivale „Dance with Air“ najväčšie pecky 25-ročnej tvorby. Milovníci punk-rockovej hudby si vychutnajú hity ako „Podvod“, „Unavený A Zničený“, či „Nikdy To Tak Nebude“. Chýbať nebudú ani piesne z posledného albumu Slobodnej Európy s názvom „Štvorka“.

Publikum sa môže tešiť na to, akú hráme výbornú hudbu, na naše výborné texty, na to, akí sme krásni, inteligentní a hlavne skromní. Minulý ročník „Dance with Air“ bol veľmi príjemný. Najviac sa teším na všetky tie lietadielka a helikoptéry, ktoré tam budú lietať.“ Povedal Sveťo Korbeľ, gitarista kapely Slobodná Európa.

Slobodná Európa vystúpi na festivale Dance with Air v aktuálnej zostave „Whisky“ – spev, Sveťo Korbeľ – gitara, Martin „Žumo“ Zimányi, – basa, Braňo „Temo“ Černák – gitara, vokály a Ďuro Černý – bicie. Kapela je na scéne vyše 25 rokov a na konte má 4 albumy, 13 videoklipov a tisícku koncertov. Slobodná Európa sa na publikum festivalu Dance with Air veľmi teší.

„Takmer so stopercentnou istotou môžeme sľúbiť, že zaznejú všetky skladby, ktoré zahráme. Dobrý rokenrol a lietadlá, to vôbec nie je zlá kombinácia na príjemné strávenie dňa. Tešíme sa na vás.“ Uzavrel s úsmevom Sveťo Korbeľ.

Na letisku v Boleráze vystúpi aj ikona českej a slovenskej hudobnej scény Peter Nagy. Známy hitmaker predvedie na festivale Dance with Air spolu s kapelou Indigo nestarnúce hity v nových prevedeniach. Na svoje si prídu aj fanúšikovia skupín Zóna A, Chiki-Liki Tua, Karpatské chrbáty, Grobiani a Ramones Bratislava. Návštevníci festivalu zažijú deň plný športu, kultúry a zábavy.

Program vznikol zaujímavým spojením hudobných a leteckých fanúšikov – organizátorov tohto podujatia. Chýbať nebudú statické ukážky, vyhliadkové lety či prelety vládnej letky MV SR a stíhačiek Armády SR.“ Povedal Juraj Ryban z agentúry Openrock.

Organizátori festivalu Dance with Air nezabudli ani na milovníkov cestovania, na ktorých čaká komentovaná videoprojekcia slovenského cestovateľa a fotografa Viťa Filu. Počas festivalu Dance with Air sa zabavia aj deti. Ratolesti návštevníkov sa vyskáču na trampolíne, skákacom hrade, pri bábkovom divadle Žužu, novej detskej šou PACI PAC či marionetovom divadle. Po skončení denného a večerného hudobného programu bude veľkolepá zábava pokračovať až do rána s Video Oldies party.

Na festival bude premávať autobusová kyvadlová doprava zo železničnej stanice Trnava. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na www.predpredaj.sk alebo priamo na mieste v deň konania akcie. Všetky informácie nájdete na www.dancewithair.sk

DANCE WITH AIR 23.5. 2015

12:00 –12:40 Dezorzovo lútkové divadlo – „Cirkus“- Slovenské marionetové divadlo

12:50-13.20 Divadlo ŽUŽU – predstavenie pre deti „Ako chrániť prírodu“

13:30-14.00 Detská show Paci-Pac

14:00-14.40 Braňo Jobus a deti

15:00-15.40 Dezorzovo lútkové divadlo – „Cirkus“- Slovenské marionetové divadlo

16:00-16.45 Viťo Fila: premietanie z cyklu Himalaya a ja – Bhután
17:00-17.40 Ramones Bratislava
18:00-18.40 Grobiani
19:00-19.40 Karpatské Chrbáty
20:00-20.40 Zóna A
21:00-21.40 Slobodná Európa
22:00-22.40 Chiki Liki Tu-a
23:00-00.30 Peter Nagy & skupina Indigo
00:30-06.00 VIDEO OLDIES DJ´s Roman a Juro

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Jozef Barinka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky