Novinky

Odkaz Poliakov B-Joeymu: Rzeszow Ťa miluje!

Medzinárodný festival Carpathia v Rzeszowe opäť patril Slovákom. Po Petrovi Cmorikovi, Adamovi Ďuricovi a Call me Steve, ktoré „svoje“ ročníky vyhrali, zažiaril tentokrát B-Joey s kapelou.

Organizátori vyskladali finále s pätnástimi interpretmi z viac ako tristo prihlášok z celej Európy. B-Joey sa u našich severných susedov predstavil s piesňou Not Afraid a nadchol! V celkovom poradí skončil druhý a odborná porota mu zároveň udelila špeciálnu cenu za najlepšiu kompozíciu skladby celého festivalu. Pripomenieme, že na zvuku spolupracoval s Randym zo STUDIO 7 a finálny master urobil v newyorskom štúdiu Sterling Sound Tom Coyne. Členka poroty prof. Jadwiga Gałęska – Tritt, aj víťazi Carpathie z roku 2010 Trinity Brothers mu okamžite ponúkli možnosť spoločných koncertov. Na Poliakov však B-Joey nezapôsobil iba ako hudobník, ale získal si ich aj vďaka svojej charizme. „Ľuďom som sa prihováral vždy v poľštine a skladbu som uviedol ako poctu jednému z najväčších Poliakov Svätému otcovi Jánovi Pavlovi II,“ vysvetľoval B-Joey.

Reakcie verejnosti boli okamžité a odkaz na jeho FB „Rzeszow cie miluje…“ hovorí za všetko. Pre člena gospelovej kapely S2G Band, s ktorou vydal štyri albumy, bolo prirodzené uctiť si Jána Pavla II., ktorého životný príbeh, hodnoty a viera v dobro človeka inšpirovali a stále inšpirujú stovky miliónov ľudí po celom svete. „Jána Pavla II. akceptoval a prijímal cely svet. Drogovo závislí narkomani, zločinci, ateisti a vlastne všetci, ktorí nechceli mat s kresťanstvom nič spoločné Svätého otca vždy uznávali ako veľkého človeka. Mne jeho slová – Do not be afraid! – už roky rezonovali v srdci pri akomkoľvek probléme a boli jedným z hlavných motívov k napísaniu tejto skladby,“ dodal B-Joey.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky