NovinkyKam na koncert?

Nový štúdiový album XINDLA X KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU vychádza tento piatok.

XINDLOVI X vychádza už piaty autorský štúdiový album KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU. Vydáva ho Universal Music 23. septembra 2016.

XINDL X na ňom znovu využíva prevážne akustické nástroje a mieša pop s folkom a ďalšími štýlmi, rovnako ako tomu bolo na predchádzajúcej úspešnej doske Čecháček Made (multiplatinová s hitmi V blbým věku, Barbína či Cudzinka v tvojej zemi). Na rozdiel od tých predchádzajúcich sa ale XINDL X na tejto snaží o to, aby piesne mali rovnakú náladu a energiu ako ich majú na koncertoch. Preto album vznikal bez akýchkoľvek hostí, iba v pätici muzikantov, ktorí s XINDLOM X pravidelne vystupujú.

XINDL X vlastný album charakterizuje: „Piesne spája to, že všetky rozprávajú príbehy ľudí, topiacich sa vo svojich problémoch. Ale inak som sa snažil, aby doska bola témami a náladami čo najpestrejšia. Nájdete tu vážnejšie piesne, ako napríklad Na palubě Titanicu, ktorá popisuje rozpad spoločnosti počas krízy, alebo Žáby v hrnci, opisujúca atmosféru doby, kde “v strachu z netolerantných stratili sme toleranciu”, ale aj satirickú skladbu Mušle o meraní si pindíkov na záchodoch či žartovnú pieseň o milostných katastrofách Mýval. Portréty stratených existencií vo víre veľkomesta Popoluška a Vítr v kešeni, ale aj piesne o nestratila nádej ako Na vodě, Od mozku k srdci či Světlo na konci tunelu. A navrch pieseň o anjeloch medzi nami Gréta.“

Z nového albumu KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU XINDL X predstavil už počiatkom roku skladbu Na vodě, ktorá sa cez pol roka držala na čele našich hitparád, a pred týždňom zverejnil i druhý sinel – baladu POPELKA. Na klip, ktorý k nemu vytvoril Xindlov dvorný výtvarník Ondřej Pfeiffer, sa môžete pozrieť tu:

Album vznikol v štúdiu DC Sound v zložení: XINDL X (spev, akustická gitara, hudba a texty) Dalibor Cidlinský jr. (produkcia a hudobná réžia, piano, banjo, mandolína, akustická gitara), Jan Cidlinský (husle, basgitara, kontrabas), Lukáš Bundil (elektrická gitara), Milan Matoušek (akustická a elektrická gitara) a Emil Valach (bicie). Producentom dosky bol – rovnako ako u posledných troch Xindlových albumov – Dalibor Cidlinský jr.

xindl-x_by_dalibor_konopacZoznam skladieb KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU: Na vodě, Popelka, Žáby v hrnci, Světlo na konci tunelu, Gréta, Vítr v kešeni, Mýval, Od mozku k srdci, Mušle, Na palubě Titanicu.

Koncertné turné k albumu KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU – Počas októbra predstavíme dosku v ôsmich mestách na Slovensku. A dosť sa na to teším, pretože doteraz som v slovenských kluboch vystupoval vždy len sám alebo s druhým gitaristom, ale tentoraz konečne pôjdeme celé turné s celou kapelou. Zahráme všetky piesne z novej platne a druhú polovicu koncertu bude tvoriť také naše best of. Do Čiech a na Moravu je naplánované tour na jar budúceho roka. Hosťom bude Petr Lűftner, ktorému Ondřej Ládek produkoval debutový album Až se příště narodím. Vstupenky môžete zakúpiť už teraz v predpredajných sieťach TICKETPRO.

XINDL X

Pravidelne aktualizované nájdete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial

Xindla X môžete počuť pravidelne v jeho sobotnej rádiovej relácii Xindloviny na všetkých staniciach siete HIT rádií, https://www.youtube.com/user/Xindloviny.

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky