Novinky

HANA ROBINSON pomáha vlastnou skladbou ROMANTIK, spolu s ňou i RICHARD KRAJČO a PETR BENDE pre projekt PŘEKONEJ SÁM SEBE.

Pôvabná speváčka, skladateľka, klaviristka HANA ROBINSON sa rozhodla pomáhať projektu Překonej sám sebe tým, čo je jej najbližšie, hudbou.

Pre nahrávku vlastnej skladby ROMANTIK oslovila Richarda Krajča a Petra Bendeho a vznikla tak pieseň – a s ňou i videoklip – ktorá pomáha. Pomáha všetkým, ktorí sa chcú niečo dozvedieť o chorobe roztrúsená skleróza, ale i tým, ktorí túto diagnózu majú. I HANA ROBINSON k nim patrí. S touto chorobou bojuje už ôsmy rok. Aká náhoda zviedla všetkých troch dohromady? Hanka popisuje: „S Richardom Krajčom sme na albume Michala Horáčka Ohrožený druh naspievali duet Bellissima, ku ktorému som zložila hudbu. Myslím, že sme sa v ňom hlasovo skvele doplňovali, Richard má totiž v hlase neskutočnú nehu a romantiku. Od začiatku mi tak bolo jasné, že v piesni Romantik musí zaznieť práve on, takže som ju v podstate skladala pre neho. Petra Bendeho mi do života priniesol práve projekt Překonej sám sebe, ktorý ho oslovil. Petr bol veľmi ochotný a hneď druhý deň po našom telefonáte zaspieval v štúdiu. Je to skvelý spevák a veľký profesionál.“

Brnenská rodáčka, skladateľka, speváčka a klaviristka HANA ROBINSON úspešne absolvovala prestížnu hudobnú školu Berklee College Of Music v Bostone. Náhoda tomu chcela a ona stretla Michala Horáčka, ktorý ju oslovil s ponukou pre projekt Ohrožený druh, pre ktorý zložila tri piesne, a s ním získala i ocenenie Anděl za najpredávanejšiu dosku roka.

HANA vydala pred štyrmi rokmi autorský debutový album Brouk v hlavě, na jar budúceho roku plánuje vydanie druhého.

A ROMANTIK na ňom určite bude. Videoklip k piesni, v ktorom si všetci – Hana, Richard a Petr – zahrali, je animovaný. Vytvoril ho Mejla Basel, na ktorého Hanka prišla úplnou náhodou. Na nahrávke sa podieľala celá rada skvelých hudobníkov: napr. Petr Malásek, Jiří Stivín ml. a ďalší.

HANA koncertuje so svojou vlastnou skupinou HANA ROBINSON TRIO (Hana, Petr Kroutil a Tonda Šturma), termíny koncertov a ďalšie pravidelne aktualizované informácie nájdete na www.hanarobinson.cz.

HANA ROBINSON podporuje a spolupracuje s Unií Roska a projektom Překonej sám sebe.

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky