NovinkyKam na koncert?

Nový album Komajoty Kolobeh pokrstí Martin Migaš

Po dvoch rokoch pripravila skupina Komajota svoj tretí štúdiový album s názvom Kolobeh. Svojim fanúšikom ho premiérovo predstaví na koncerte 13.novembra v prešovskom V klube. Okrem nových pesničiek odznejú aj osvedčené hity. Komajota sa predstaví v rozšírenej koncertnej zostave s klávesákom Danom Špinerom, ktorý sa tiež podieľal na vzniku nového materiálu a perkusionistom Mirom Szirmayom.

Výber krstného otca bol vcelku jasný a logický. „Našu novinku pokrstí Martin Migaš. Je najviac spojený s novým albumom a máme ho radi. Navyše má dosť veľkú zásluhu na tom, aby celý album vôbec vznikol,“ hovorí basgitarista skupiny Komajota Mišo Kráľ a jeho spoluhráč a bubeník Stano Čorej ho dopĺňa: „Migi je náš dlhoročný kamarát, od ktorého sme sa v hudbe veľa naučili. V mnohom nám radil a pomáhal, vďaka čomu sa tento album vydaril. Chceli sme si ho takto uctiť.“ Spoluproducent a bubeník skupiny Peha si preto od svojich mladších kolegov vyslúžil prezývku Martin „Guru“ Migaš.

Už po tretí krát bude mať možnosť počuť kolekciu nových piesní Komajoty, ktoré sa nahrávali v prešovskom štúdiu Perina, práve domáce publikum. „Nie je to ani zámer, ale ani náhoda. Prešov je mesto, v ktorom sa najviac pohybujeme a je našim domovom,“ hovorí líder Martin Husovský a fanúšikom z ostatných miest odkazuje, aby prišli. „Prešov je dosť veľký a zmestí sa do neho veľa ľudí. Tešíme sa na vás.“

text: Edo Kopček
foto: Jaroslav Jaris Vaľko
obálka albumu: Paulína Rypáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky