Novinky

Nové Zámky stredom Zumba Európy

V dňoch od 29. apríla do 1. mája sa v meste Nové Zámky uskutoční historicky prvý ročník medzinárodného kongresu Zumby a latinsko-amerických tancov. Svojím tanečným umením prispejú králi a majstri zumba a salsa tancov z krajín ako Venezuela, Costa rica, Malta, Cyprus Nicaragua, Veľká Británia a Slovensko ako hostiteľ tohto zmysluplného podujatia.

Cieľom tohto projektu je predstavenie a popularizácia pohybových aktivít v oblasti kultúry a športu. Zumba je celosvetová novinka, ktorá sa predrala na Slovensko až z USA a momentálne je svetovou senzáciou v oblasti pohybových aktivít. V dnešnej pretechnizovanej dobe bez pohybu tu už boli rôzne pokusy „donútiť“ ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu ale vždy to zlyhalo. Zo „šťastnej nehody“ sa stal celosvetový fenomén a úspech Zumby je nepochopiteľný aj pre jej samotného tvorcu, ale ľudia ju jednoducho milujú a obľúbili si tento štýl pohybu. Je to smer, ktorý mení životy a myslenie ľudí. Zumba  program začal v roku 2001 v USA a v súčasnej dobe pokrýva šesť kontinentov. Program je vyučovaný vo viac ako 90.000 mestách v 110 krajinách. Keďže samotný základ Zumby spočíva v latinsko-amerických tancoch, súčasťou kongresu budú aj workshopy s najlepšími latino tanečníkmi a učiteľmi z celého sveta. O hudbu a dobrú zábavu sa budú starať špičkový DJ-i a živé kapely prezentujúce tento hudobný štýl.

Tento projekt je unikátny svojím významom, ktorý značne presahuje hranice tohto regiónu a dokonca aj štátu, preto že je medzinárodný s účasťou umelcov z viac ako 16 krajín celého sveta.

Informácie a program 1st International Salsa a Zumba Congress nájdete na stránke:

www.latinozumbakongres.sk a www.zumba.eugo.sk

Vstupenky na jednotlivé dni a ako aj na celý zumby víkend sú v predaji v sieti ticketportal.sk

Redakciu informoval PR manager podujatia Milan Štefánik

Organizátor Zumba Nové Zámky ( Janette Leszková – oficiálny certifikovaný Zumba inštruktor)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky